Ceny na večírku k sezóně 2021 a 2020 rozdány. Večírek se povedl a o dohodnutých změnách budete informováni | Přihláška do nové sezóny 2022 je k dispozici |

Tenisté ze Slovanky v České Lípě už tradičně v zimě pořádají stolně-tenisové turnaje v nádherně rekonstruované hale stolních tenistů Lokomotivy Česká Lípa. Už čtvrtou sezónu pořádá takovéto turnaje tenisový spolek TC Hornets z.s. Česká Lípa. V zimní sezóně dá dohromady vždy dvě až tři stolně-tenisové akce, které jsou otevřené pro jakékoliv zájemce z řad veřejnosti kromě závodních hráčů. I když se jedná samozřejmě o amatérské turnaje, je jejich kvalita velmi vysoká. Všichni účastníci si mohou vyzkoušet tento sport příbuzný tenisu a pro zimní sezónu je to určitě zajímavá aktivní zábava. Na turnajích se zpravidla sejde kolem 15 hráčů a většinou i více.

 

Na prvním turnaji před Vánoci v sobotu 8. prosince se sešlo 14 účastníků. Dva přihlášení se museli z bojů kvůli plnění pracovních povinností odhlásit a další účastník, který nás pravidelně zásobuje stolními tenisty z Doks, byl nemocný. I tak byla konkurence zajímavá a noví hráči, kteří byli poprvé na tomto turnaji, skvěle doplnili chybějící účastníky. Mezi přihlášenými byly i dvě ženy a jeden dorostenec.

Organizace se opět skvěle ujal mecenáš tenisu na Slovance Ing. Petr Sršeň. Hráči a hráčky odehráli turnaj nejprve souboji každý s každým na dva vítězné sety do 11 bodů. Na šesti stolech má turnaj opravdu rychlý spád a účastníci ani nemají moc možností si odpočinout. Po utkáních v základní části byli hráči a hráčky nasazeni dle umístění do vyřazovacího pavouka, který určil pořadí v turnaji. Souboje byly velmi vyrovnané a hráče trochu převyšoval svým výkonem jen vítěz turnaje.obr0033

Celkovým vítězem se stal bývalý závodní hráč Petr Strnad, který za celý turnaj ztratil jen jeden set s druhým účastníkem Petrem Sršněm mladším. Na třetím místě skončil Miroslav Hlaďák, který turnaj v milosti několikrát vyhrál a čtvrtý byl velmi dobrý stolní tenista Jaroslav Myslík. Petr Strnad udělal skvělé gentlemanské gesto, kdy se vzdal ceny za první místo a přenechal jí dalším účastníkům. Usoudil, že jako bývalý závodní hráč měl konkurenční výhodu a proto se tak rozhodl. Komu čest, tomu čest.
zleva: Petr Sršeň ml. (2.místo), Petr Strnad (vítěz), Miroslav Hlaďák (3.místo) a Jaroslav Myslík (4.místo)

Ačkoliv jsem se sám turnaje nezúčastnil a průběh turnaje mám pouze zprostředkovaně, tak hodnotím turnaj jako povedený. Svědčili o tom mnohé komentáře účastníků, se kterými jsem o turnaji mluvil.

Na závěr musím poděkovat oddílu stolního tenisu TJ Lokomotivy Česká Lípa, který nám umožnil uspořádat turnaj v jejich krásné hale. Byla výborně vytopená a připravená uspořádat tento pěkný turnaj. Náš spolek se obdobný turnaj chystá zorganizovat v lednu 2019. Záleží na volném termínu v hale a na tom, aby se turnaj nekřížil s termínem nějakého zimního tenisového turnaje v blízkém okolí. Pokud si chcete turnaj také zahrát, tak sledujte náš informační web a můžete se také přihlásit.
( http://tenisslovanka.cz/tenis/ )

Za TC Hornets z.s. Česká Lípa
René Ötwös a Ing. Petr Sršeň

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/zabava/220-video-o-ceske-lipe

#dycky Česká Lípa

Krátký prezentační film o České Lípě. ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/271-finale-2-ligy

Finále 2.ligy

V neděli 10.října 2021 se odehrálo ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/270-finale-3-ligy

Finále 3.ligy

Druhé velké finále letošní tenisové ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/269-finale-4-ligy

Finále 4.ligy

Konec naší letní tenisové sezóny je ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist