Ceny na večírku k sezóně 2021 a 2020 rozdány. Večírek se povedl a o dohodnutých změnách budete informováni | Přihláška do nové sezóny 2022 je k dispozici |

V zimní sobotní den 9.2.2019 se konal v pořadí druhý turnaj ve stolním tenise, který pravidelně v tomto období pořádá zapsaný spolek TC HORNETS – spolek tenistů ze Slovanky v České Lípě. Tradičně zveme tenisty a další zájemce do krásné haly stolních tenistů Lokomotivy Česká Lípa. Turnaj tenisté berou jako zajímavou přípravu pro jarní období a zpestření si zamračených zimních dnů aktivitou podobnou tenisu. Zájemci z řad netenisové veřejnosti se mohou na turnaji dozvědět informace o našich aktivitách a přihlásit se do našich pořádaných soutěží.

 

Zájem o turnaj byl opět velmi slušný a sešlo se nás 19 hráčů, z toho 4 ženy a 1 dorostenec (syn jednoho z účastníků a výborný volejbalista).  Jsme rádi, že nehráli jen samí dospělí muži. Soupeřením se ženami a mládeží získává turnaj zajímavý náboj a společenskou atmosféru.

První část turnaje probíhala v soubojích každý s každým hrou na dva malé vítězné sety do 11 bodů. Každý tak dohromady sehrál 18 zápasů, což bylo velmi náročné.  Zápasy byly vyrovnané a rozdíly ve výkonnosti nebyly veliké. V průběhu soutěže se rekrutovali určití favorité i méně úspěšní, ale většina soutěžích byla výkonnostně velmi vyrovnaná a výsledky to určitě ukázaly. Ženy se svými výkony také nenechali zahanbit. Nejlepší z žen byla Marcela Vejmelková, která je také velmi kvalitní tenistkou. Zdatně ji sekundovala Jitka Myslíková, která proháněla většinu mužských soupeřů a Zuzka Zapletalová, jež předváděla velmi dobré výkony, které se však nepromítly do jejích výsledků. Poslední z žen Aneta Pecková si přijela turnaj hlavně vyzkoušet a nečekala takovou konkurenci. Ani ona se úplně neztratila a byla oživením.

Ve skupině nejvíce uspěl asi největší favorit František Heřman, kterého si pamatuji z dětských let, jak výborně hrál tenis s nejúspěšnějšími soutěžními tenisty České Lípy a Petr Sršeň jr., jehož táta i po šedesátce „válí“ v soutěžním stolním tenisu za Českou Lípu. Soutěž pokračovala nasazením soutěžících do vyřazovacího pavouka podle toho, na jakém místě ve skupině skončili. Do pavouka mohlo jít už jen 16 soutěžících. Zbylí tři poslední si zahráli na posledním stole stolní tenis jen pro zábavu.

Pavouk byl minimálně v polovičce zápasů velmi vyrovnaný. Mezi poslední čtyři se probojoval Franta Heřman, který v souboji s Tiborem Hrdličkou předvedl opět excelentní výkon a porazil ho 2:0 na sety. Druhou dvojici tvořili Láďa Müller s Petrem Sršněm jr. Petr zvítězil 2:0 a zaslouženě se probojoval do finále. K souboji o 3. místo mezi Tiborem Hrdličkou a Láďou Müllerem nedošlo, protože Tibor spěchal na fotbal a nestihl by zápas odehrát. Třetí skončil tedy Ladislav Müller. Ve finále se utkali asi nejkvalitnější hráči z přihlášených.  Zaslouženě vyhrál František Heřman, který Petra Sršně jr. porazil v kvalitním utkání 2:0 na sety. Franta vyhrál zaslouženě a ve všech utkáních ztratil pouze jeden set.

obr0036
zleva:  třetí - Ladislav Müller, vítěz – František Heřman, druhý – Petr Sršeň jr.

Musím říci, že i po stolním tenisu dokáže bolet celé tělo, když tomu člověk dá nějaké úsilí. Přichystali jsme pěknou porci zápasů a celkově se odehrálo 185 zápasů. Turnaj skončil v 15 hod. Myslím si, že jsme si všichni dobře zahráli a slíbili jsme si, že v březnu uděláme ještě jeden turnaj podle volného termínu (pravděpodobně 23.3.2019).

Musím opět poděkovat oddílu stolních tenistů TJ Lokomotiva Česká Lípa za umožnění odehrání turnaje v jejich krásné a dobře vytopené hale. Osobně se na nás byl podívat pan předseda oddílu Vladimír Milata a stavil se i nestor pinčesu v České Lípě pan Reichl. Přeji českolipskému stolnímu tenisu co nejvíce mladých nadějí a hodně úspěchů v soutěžích. Dočíst se o nich můžete na: http://www.pineccl.cz/

O dalším turnaji ve stolním tenisu vás budeme informovat na našich stránkách výkonnostních tenistů: http://tenisslovanka.cz/tenis/ . Můžete se zde dozvědět o dalších našich aktivitách. Chystáme „Open jednodenní tenisové turnaje“, na které se můžete přihlásit a soutěže tenistů pro celou sezónu, kdy se nám letos opět přihlásil rekordní počet účastníků (69). Přeji všem tenistům brzké jaro, aby mohli provozovat svůj sport na prosluněné antuce.

Za TC HORNETS, z.s. Česká Lípa
René Ötwös

 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/zabava/220-video-o-ceske-lipe

#dycky Česká Lípa

Krátký prezentační film o České Lípě. ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/271-finale-2-ligy

Finále 2.ligy

V neděli 10.října 2021 se odehrálo ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/270-finale-3-ligy

Finále 3.ligy

Druhé velké finále letošní tenisové ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/269-finale-4-ligy

Finále 4.ligy

Konec naší letní tenisové sezóny je ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist