|tenisové kurty jsou otevřeny a připraveny na hru singla a debla | Zavedli jsme speciální hygienická pravidla pro chování v areálu v době koronavirové krize | Dlouhodobé soutěže budou zahájeny kvalifikačními turnaji |

V sobotu 2.9.2017 uspořádal na tenisových kurtech na Slovance místní tenisový spolek TC Hornets další ze série tenisových jednodenních turnajů amatérů tentokrát v tenisové čtyřhře. Loňský rok byl v účasti na tenisových čtyřhrách velmi štědrý a letos se tenisti scházejí lépe na dvouhrách.

 

Konec letní tenisové sezóny se nezadržitelně blíží a někdy tomu odpovídá i proměnlivé počasí. Den před turnajem byl extrémně deštivý, tak jsme měli obavy o uskutečnění turnaje. V sobotu se vyčasilo a po celý den nespadla ani kapka deště a někdy vykouklo i sluníčko. Do turnaje se přihlásilo 7 deblových párů. Jeden pár si spletl den a zaspal, tak jsme turnaj odehráli se šesti dvojicemi. Přihlášené dvojice byly velmi kvalitní, tak nebyly žádné „povinné“ zápasy, které musí favoriti absolvovat.

Zvolil se systém každý s každým na jeden vítězný set. Pět kvalitních setů, které musel každý odehrát, bylo dostačujících. Přijel jeden pár z Rumburska a ostatní páry byly složeny z místních tenistů, kdy většina z nich hrají i dlouhodobé soutěže tenisových amatérů na Slovance.

V turnaji zaslouženě zvítězil pár David Gregor a Josef Beneš jr. Vyhráli všechny zápasy a dokázali otočit i nepříznivý stav v zápase. Druhé místo obsadil pár Josef Mikulejský a Vratislav Vytejček. Tito dva kvalitní tenisté přijeli z Rumburku a už celkem pravidelně navštěvují naše turnaje. Na bronzový stupínek vystoupala dvojice Milan Hahnel a René Ötwös. Oba tito tenisté ztratili své deblové spoluhráče z loňska vinou jejich zranění, tak se dali pro tento turnaj spolu dohromady a docela jim to šlo.

I další páry hrály pěkné vyrovnané zápasy. Standa Peřinka s Michalem Tupým skončili čtvrtí. Jejich dvojici hodně táhl svým výkonem Standa, který si formu z deblu ověřil další den úspěšným postupem do osmifinále první ligy Play Off v dlouhohodobé singlové soutěži. Pátá byla dvojice žen Zuzka Zapletalová s Jitkou Goldbrichtovou, kteří v zápasech prokázali, že mohou mužům konkurovat i hrát vyrovnaný tenis. Poslední místo zbylo na Tondu Lačného s Pepou Honzíčkem. Nevyhráli žádný zápas, ale všechny zápasy prohráli jen velmi těsně a dva zápasy prohráli až v tie-breaku. Hráli velmi pohledný a bojovný tenis, kterým trápili favority, ale měli slabé místo v koncovkách setů. V tenisu se říká, že kdo prohrává těsně zápasy v koncovkách, tak není problém v technice, ale v hlavě.

Turnaj se nám velmi vyvedl a všichni byli spokojení. Díky menšímu počtu účastníků jsme skončili po druhé hodině odpolední a mohli jsme si v klidu spolu popovídat, pojíst výbornou tenisovou pizzu z místní pizzerie a přijít včas domů. Hráči dostali informaci, že se koná ještě poslední deblový turnaj 30. září a mohou se na něj přihlásit. Je to příležitost také pro vás, čtenáře článku – přihláška zde: Deblový turnaj 30.9.2017

Do konce sezóny nás čeká ještě září plné tenisu, které se může protáhnout do října, pokud nám počasí hrát dovolí. Dohrávají se jednotlivé Tenisové ligy jejich Play Off a Masters Slovanka Cup. V sobotu 23.9.2017 je v plánu Masters Singl Cup turnaj, který je turnajem nejlepších 8 tenistů ze singl jednodenních turnajů. Přijďte se podívat na výborné zápasy, anebo ještě lépe přijďte si s námi zahrát. Každý, kdo má tenis rád je u nás v areálu vítán.

Za TC Hornets z.s. Renda Ötwös

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/254-tenis-v-krizi-jak-na-to

Tenis v krizi - jak na to

Inspirativní video, které asi ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/252-odehrane-kvalifikace

Odehrané kvalifikace

V sobotu a v neděli 25.-26.4. se ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/251-pravidla-chovani-v-arealu-tc-hornets-v-dobe-nouzoveho-stavu

Pravidla chování v areálu TC Hornets v době nouzového stavu

Pro sportování v našem tenisovém areálu ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist