Soutěže 2019 jsou v plném proudu | Budou vyhlášeny jednodenní turnaje v singlu a deblu | Děkujeme všem přihlášeným za důvěru a těšíme se na soutěže v nové sezóně 2019 |

Náš spolek TC Hornets, z.s., se rozhodl letos uspořádat jen dva jednodenní turnaje, jeden v singlu a jeden v deblu. Chtěli jsme, aby hráči měli větší zájem o tento typ turnajů a byly dobře obsazené. Velké množství turnajů bylo asi trochu kontraproduktivní a tenisti potřebují mít chuť hrát. V sobotu 18.8.2018 si dalo sraz na kurtech na Slovance 14 kvalitních hráčů. Počasí bylo do 10 hod. zamračené, ale potom přišlo letošní smrtelné vedro. Všichni jsme turnaj ve zdraví přežili, i když některé hráče chytaly křeče anebo měli mírný úpal.

ikona2 html    ikona foto  
výsledky turnaje   fotky z turnaje  

Na turnaj se dostavil i Michal Tupý, který je tvůrcem formátu dlouhodobých soutěží a nabídl hráčům novinku. Hrací systém dle švýcarského vzoru, který je velmi zajímavý. Možná jsme systém nedostatečně zargumentovali, ale hráči si hlasováním vybrali klasický systém - hraní ve skupinách a pak vyřazovací pavouk.

Skupiny

Hráči byly losováním zařazeny do skupin dle nasazení podle výkonnosti. Dvě skupiny byly po třech a dvě po čtyřech hráčích.

Ve skupině A  zvítězil favorit David Gregor, který porazil oba své soupeře ve vyrovnaných střetnutích. David prostě nedělá téměř žádné chyby. V souboji poražených vyhrál Renda Ötwös nad Patrikem Pavlíčkem. Protože ve skupině bylo méně hráčů, tak se zápasy hrály do 9 gamů.

Skupina B měla 4 hráče. Zvítězil velký favorit turnaje Vráťa Vytejček z Rumburska. Druhý skončil mladý talent Vašek Hladík z Jestřebí. Třetí Karel Janovský prohrál bitvu o druhé místo těsný výsledkem a čtvrtý Míra Boreš získával zkušenosti dalšími odehránými zápasy.

Skupina C byla opět o třech hráčích. V silném zastoupení vyhrál Radek Honzíček a druhý byl Standa Mejzlík, který jednoznačně porazil Standu Peřinku.

Ve skupině D o čtyřech hráčích vyhrál Pepa Mikulejský z Rumburska. Druhý byl jeho kolega z Varnsdorfu Petr Šulc, který ve svém bydlišti trénuje děti a hrál moc hezký tenis. Lubomír Skalka skončil třetí a poslední ve skupině byl fotbalista Pavel Kostuň, který svými výkony na hřišti určitě nezklamal a byl pro turnaj přínosem. Vracel se po zdravotní pauze znovu ke sportu a je na dobré cestě, aby si mohl dělat radost při tomto krásném sportu.

Vyřazovací pavouk

V osmifinále měli dva hráči volný los - David Gregor a Radek Honzíček, kteří postoupili rovnou do čtvrtfinále. Karel Janovský ve svém zápase s Petrem Šulcem překvapil a Petra porazil. Standa Mejzlík až překvapivě vysoko prohrál s Patrikem Pavlíčkem a byl s turnaje vyřazen. Vráťa Vytejček postoupil jednoznačně přes Pavla Kostuně a Pepa Mikulejský přes Míru Boreše. Další utkání bylo také překvapivě jednoznačné, kdy Standa Peřinka porazil unaveného Rendu Ötwöse. Nejvyrovnanější utkání osmifinále bylo mezi nejmladším účastníkem Vaškem Hladíkem a Lubomírem Skalkou kdy Vašek postoupil do dalšího kola.

Čtvrtfinále mezi Davidem Gregorem a Karlem Janovským se neodehrálo, protože nejstarší účastník musel z osobních důvodů odejít a David měl docela dlouhou dobu bez hraní zápasů, protože v osmifinále měl také volno. Asi se mu to v dalším utkání trochu vymstilo. Patrik Pavlíček neměl proti Vráťovi Vytejčkovi malou šanci a nepostoupil. Pepa Mikulejský postoupil ve vyrovnaném utkání se Standou Peřinkou. V posledním utkání jednoznačně porazil favorit turnaje Radek Honzíček Vaška Hladíka.

Semifinálové zápasy dopadly překvapivě jednoznačně. David Gregor po své zápasové pauze prohrál s Vráťou Vytejčkem 2:6 a Pepa Mikulejský prohrál s favoritem Radkem Honzíčkem 1:6.

Finálové souboje - o třetí místo potvrdil roli mírného favorita David Gregor, který porazil Pepu Mikulejského 6:3. Odvezl si pohár a na Pepu zbyla jen bramborová medaile. Už v předchozím utkání měl Pepa problémy s křečemi do nohou, tak jsem očekával, že David formu potvrdí.
Finále mělo velmi dobrou úroveň. Radek Honzíček útočil a Vráťa Vytejček využíval každé příležitosti, jak soupeře zlomit. Myslím, že finálové střetnutí rozhodla velmi kvalitní tenisová technika Radka, který neměl ve své hře výraznější výkyvy a vyhrál těsně 6:4. Určitě to bylo zasloužené a i výkon Vráti by se měl také ocenit. Oba dostali poháry za své umístění na turnaj budou mít dobré vzpomínky.

Turnaj se určitě povedl. Sešlo se hodně účastníků a celkový dojem kazilo jen příliš teplé počasí, které bylo pro tenis hodně náročné. Nový navržený systém se sice nehrál, ale i tak to bylo pěkné. Pokud jsme to zpětně s Michalem hodnotili, tak pro toto počasí byl nový systém pro hraní přijatelnější. Michalovi děkuji za spolupráci a za pomoc při psaní výsledků. Doufám, že se s většinou hráčů setkám při deblech v září, tak se těším.

Renda

 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/186-debl-cup-reportaz-tenisovy-1-debl-cup-2017-v-sobotu-2-9-2017

Debl Cup: reportáž - tenisový 1.Debl Cup 2017 v sobotu 2.9.2017

V sobotu 2.9.2017 uspořádal na ...

Události týdne

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/241-3-debl-cup-2019

3.Debl Cup 2019

V nádherné pozdně-letní sobotě 14. září ...

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/237-2-singl-cup-2019

2.Singl Cup 2019

Poslední letošní prázdninový turnaj ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/233-finale-tsc-2019-play-off-b

finále TSC 2019 Play Off B

Komentář diváka Michala Tupého: ...

sam 2

sam 3

Počasí

Cloudy

-6°C

Liberec

Cloudy

Humidity: 95%

Wind: 24.14 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -3°C -6°C

  • 04 Jan 2019

    Cloudy 0°C -6°C

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist
Template Settings
Select color sample for all params
Red Blue Green Black Yellow
Background Color
Text color
Google font
Body font-size
Body font-family
Direction