|tenisové kurty jsou otevřeny a připraveny na hru singla a debla | Zavedli jsme speciální hygienická pravidla pro chování v areálu v době koronavirové krize | Dlouhodobé soutěže budou zahájeny kvalifikačními turnaji |

V sobotu 8 září se sešlo na kurtech a Slovance 10 deblových dvojic k sehrání posledního jednodenního turnaje v této sezóně. Přijely k nám tři mimočeskolipské páry – z Mimoně a Nového Boru. Na turnaj se přihlásili dvojice, které byly velice tenisově na vysoké úrovni, takže turnaj sliboval vysokou herní úroveň. Vše se splnilo.

ikona2 html    ikona foto  
výsledky turnaje   fotky z turnaje  

Dvojice byly rozděleny do dvou skupin po pěti, kde sehrály zápasy každý s každým na jeden set systémem bez shod a výhod. Toto počítání se na mnohých turnajích profesionálního tenisu hraje. Pro neznalé – pokud je stav v gamu 40:40 tedy shoda dochází k tomu, že se hraje takzvaný „deciding point“ (rozhodující bod), který rozhoduje o celém vyhraném gamu. Přijímající strana si vybírá na koho se bude podávat. Tento systém odehrávání setů má výhodu v tom, že se některé zápasy zbytečně neprotahují a mají přibližně stejnou dobu trvání. Na hráče klade větší nároky, protože musí ještě více eliminovat zbytečné chyby ve hře, aby neprohráli vyrovnaný game a nutí je se soustředit se na každý míček. Letos jste to mohli vidět třeba ve finále smíšené čtyřhry na US Open.

Skupina A
Do skupiny byli po losu přiřazeni bratři Benešové - David s Pepou. Jako další zde bojovala silná dvojice favoritů Radek Honzíček s Davidem Gregorem. Další účastníci této skupiny byli Standa Mejzlík s Martinem Vyšínem, Vláďa Jerman se svým dorosteneckým tenistou a synem Ondrou a Ivica Franeta se svojí teenagerskou dcerou Nicol Franeta, také soutěžní tenistkou.

Ve skupině došlo k překvapením. S přehledem ji vyhráli Radek Honzíček s Davidem Gregorem. Překvapivě druzí byli Ivica Franeta s dcerou Nicol. Viděl jsem kousek z jejich zápasů a bylo to určitě zasloužené a hezká sympatická Nicol ten tenis opravdu umí. Třetí byli favoriti sourozenci Benešovi a na dalším místech ambiciózní Standa Mejzlík s Martinem Vyšínem a poslední skončili bez bodu Jermanovci – otec se synem, který získává v turnajích zkušenosti pro svou soutěžní kariéru.


Skupina B
V této skupině byli jednoznační favorité na vítězství v turnaji Tono Brezula se Sašou „Machoněm“ Vítkem. Další silné dvojice byly Martin Kalenda s Pavlem Pekárkem a Renda Ötwös s Milanem Hahnelem. René musel na poslední chvíli shánět partnera, protože se mu jeho stálý partner Marek Šedivý opět zranil. Marek byl po operaci a osmiměsíční tenisové přestávce opět připraven, ale v přípravných zápasech před turnajem jeho koleno ještě není v optimálním stavu. Všichni mu přejeme brzký návrat na kurt a věříme, že v příští tenisové sezóně nebude mít se zdravím problémy. Zajímavými účastníky byla neznámá dvojice z Mimoně – Petr Striž s Davidem Drahotou. Staly se „černými koni“ turnaje. Posledními účastníky byly hráči Jirka Stožický s Jardou Hochmutem, kteří se často našich turnajů zúčastňují.

Favoriti – Anton Brezula s Alexandrem Vítkem potvrdili svoji roli a vyhráli skupinu s plným počtem bodů. Výsledky nebyly ale jednoznačné a dva zápasy „honili“ až v úplném závěru. To ukazovalo vyrovnanost turnaje. Druzí byli Martin Kalenda s Pavlem Pekárkem, kteří potvrdili svoji kvalitu. Trochu překvapení pro mě byl bekhend Pavla Pekárka. Všiml jsem si toho ihned při vzájemném zápase. Pavel hrál dříve velmi slušný bekhend obouruč. Tentokrát nás překvapil hrou bekhendem jednoruč a myslím, že ho měl už dobře secvičený. Pracuje na svém zlepšení, přemýšlí o tom a tak to má být. Třetí v pořadí byli „černí koně z Mimoně“ Petr Striž s Davidem Drahotou. Čtvrtí Renda Ötwös s Milanem Hahnelem předváděli slušné herní výkony, ale výsledkově to nějak nebylo znát. Poslední podle předpokladů skončili Jarda Hochmut s Jirkou Stožickým. V singlu oba hráči jdou postupně nahoru, ale čtyřhry jsou samostatná tenisová disciplína, která má své zákonitosti. Ne každý dobrý singlista umí hrát debla. To je známá pravda.

Vyřazovací pavouk
Do pavouka postupovali všichni. Nejprve se hrálo předkolo mezi čtvrtými a pátými dvojicemi, kteří pak narazili na vítěze skupin. Čtvrtfinále bylo už s novými míči bez výrazných překvapení. Snad jen v zápase mezi mimoňskými Petrem Strižem s Davidem Drahotou proti Ivicovi Franetovi s Nicol byl výsledkový boj, který skončil nejtěsnějším skóre 7:6 ve prospěch mimoňských.

Semifinále byla na výborné úrovni. Obzvláště zápas mezi Radkem Honzíčkem s Davidem Gregorem proti Martinovi Kalendovi s Pavlem Pekárkem. Vyhráli ho Radek s Davidem 7:5. Byl to nejhezčí a nejnapínavější zápas turnaje. Kvalitou předčil i finále. Ve druhém semifinále porazili Tono Brezula se Sašou Vítkem Petra Strižem s Davidem Drahotou 6:2. Semifinále a finále se mohlo hrát s časových důvodů už na klasický set systémem bez rozhodujícího bodu při shodě.
O třetí a čtvrté místo jasně přehráli Martin Kalenda s Pavlem Pekárkem mimoňské Petra Striže s Davidem Drahotou 6:1 a zaslouženě stanuli na bedně. Finále bylo herně zajímavé s lehce překvapivým výsledkem. Zaslouženě vyhráli Radek Honzíček s Davidem Gregorem a porazili Tono Brezulu se Sašou Vítkem 6:2. Radek výborně podával a hrál na síti. Výborně ho doplňoval David, který má svou hru založenou na minimu chyb a udržení míče co nejdéle ve hře. Radek tak může více riskovat a útočit. Je to komplexní dvojice. Jediné, co jim snad trochu ve hře nešlo, bylo několik zkažených smečí Radka. Tono se Sašou na soupeře nenašli recept. Někdy se to prostě nesejde. Radek, když podává, tak jeho podání je, díky jeho výšce, s vysokým odskokem a pokud se vydá na síť, tak se těžko prohazuje. Jediná zbraň je mu dávat míče pod nohy, ale při kvalitě jeho servisu je to velmi těžké.

Turnaj se povedl. Hráči na prvních třech místech dostali ocenění ve formě pohárů a všichni měli v ceně tenisovou pizzu. Možná je škoda, že jsme letos uspořádali jen dva jednodenní turnaje, ale obávali jsme se malého zájmu a ta letošní vedra byla také úmorná. Děkuji všem zúčastněným a v další sezóně se s vámi se všemi rádi uvidíme na obdobných akcích znovu.

Renda Ötwös

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/254-tenis-v-krizi-jak-na-to

Tenis v krizi - jak na to

Inspirativní video, které asi ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/252-odehrane-kvalifikace

Odehrané kvalifikace

V sobotu a v neděli 25.-26.4. se ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/251-pravidla-chovani-v-arealu-tc-hornets-v-dobe-nouzoveho-stavu

Pravidla chování v areálu TC Hornets v době nouzového stavu

Pro sportování v našem tenisovém areálu ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist