|tenisové kurty jsou otevřeny a připraveny na hru singla a debla | Zavedli jsme speciální hygienická pravidla pro chování v areálu v době koronavirové krize | Dlouhodobé soutěže budou zahájeny kvalifikačními turnaji |

První srpnovou sobotu dne 3.8.2019 uspořádal náš spolek jednodenní deblový turnaj. V letošním roce podruhé pozval po červnových dovolených všechny zájemce o tento typ turnaje. Sešlo se nás 12 kvalitních dvojic a turnaj sliboval dobrou zábavu i kvalitní tenis.

ikona2 html    ikona foto
výsledky turnaje     fotky z turnaje

 

Hráli jsme tradičním způsobem. Pro souboje ve skupinách jsme páry rozdělili losováním do třech skupin po čtyřech. Po skupinách měl následovat vyřazovací pavouk. Počasí nám opět trochu nepřálo a bylo proměnlivé. Opět zapršelo, ale už trochu méně než na předchozím turnaji a plánovaný čas pro turnaj neměl velké zdržení. Myslím, že se nám osvědčil hrací systém a všem také vyhovovaly souboje na jeden plný set s deciding pointem (rozhodujícím bodem). Při skóre v gamu 40:40 se nehraje na shody a výhody, ale právě na tento rozhodující bod. Přijímající si vybírá, na kterou stranu bude podávající servírovat svůj míč a po výměně už následuje uzavření gamu. Utkání pak mají podobnou dobu trvání a turnaj nikdo nezdržuje.

obr0049

Ve skupině A vyhrála slepená dvojice z Novoboráka Vladimíra Jermana a mladého nadějného hráče z Vansdorfska Jirky Matějky. Těsně za nimi byli jedni z favoritů - bratří Benešové (David a Josef). Třetí byli opět hosté. Pořadatel turnajů z Mladoboleslavska, Starých Splavů aj. Lubomír Prokůpek se svým spoluhráčem Novákem. Čtvrtí skončili žáčci – Ondra Jerman a Lukáš Brych.

Ve skupině B postoupili z 1.místa jednoznačně Radek Honzíček s Davidem Gregorem. Druzí byli Marián Kern z Varnsdorfska, který měl za partnera místního bouřliváka Martina Matouška. Třetí skončili možná trochu překvapivě Michal Tupý s Novoborákem Michalem Maškem. Na Tibora Hrdličku s Vaškem Hladíkem z Provodína zbylo 4. místo.

Skupina C měla také velmi zajímavé výsledky. Zvítězili v ní Pavel Pekárek s Petrem Sršněm (Fognini s Federem-bez nároku na honorář) před překvapením strýc a synovec – Pavel a Daniel Kosťunové. Až třetí místo obsadili jedni z favoritů Marek Šedivý s Rendou Ötwösem, kteří prohráli dva vyrovnané zápasy v tiebreaku. Poslední místo ve skupině obsadila také silná dvojice – otec a syn – Michaelové Bergerové z BRD.

Pokračování turnaje pavoukem přineslo zajímavé výsledky. V Osmifinále bylo malé překvapení. Těsně vypadli favorité Marek Šedivý s Rendou Ötwösem, jejichž výkon asi nejvíce ovlivnila únava. Postoupili Michal Tupý s Michalem Maškem. Jinak zápasy dopadly dle očekávání. Ve čtvrtfinále postoupili Vláďa Jerman s Jirkou Martinkou těsným výsledkem přes Tupého s Mašek. Výborný vyrovnaný zápas prohráli v tiebreaku Pekárek se Sršněm s Kernem a Matoušek. Bratří Benešové se jednoznačně protlačili do semifinále přes Kosťunovce a Honzíček s Gregorem měli trochu větší práci s Bergerovci.

Očekávaná semifinále přinesla vyrovnaný a kvalitní tenis. Dvojice, které postoupily, si vyvrcholení jednoznačně zasloužili. Jerman s Martinkou porazili 7:5 Kerna s Matouškem, který už dostával v závěrečných fázích turnaje trochu křeče do nohou, ale Martin je bojovník. Ve druhém semifinále postoupili do finále Honzíček s Gregorem v tie-breaku přes bratry Benešovi.

Souboj o třetí místo bratři Benešové ukázali svoji kvalitu a 6:2 porazili unavené Mariána Kerna s Martinem Matouškem. Finále skončilo stejným výsledkem 6:2 pro favority Radka Honzíčka s Davidem Gregorem, kteří se vypořádali s Vladimírem Jermanem a Jirkou Matějkou.

obr0050

Všichni si dobře zahráli, únava z turnaje byla veliká, ale spokojenost s kvalitou turnaje všechnu únavu zahnala. Hráči si opět mohli ochutnat proslulou pizzu v pizzerii Diego a odjížděli spokojeně domů. Všichni byli seznámeni s plánem dalších turnajů, tak se je na co těšit do příště a třeba vrátit soupeřům porážku.

Renda a Petr

 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/254-tenis-v-krizi-jak-na-to

Tenis v krizi - jak na to

Inspirativní video, které asi ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/252-odehrane-kvalifikace

Odehrané kvalifikace

V sobotu a v neděli 25.-26.4. se ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/251-pravidla-chovani-v-arealu-tc-hornets-v-dobe-nouzoveho-stavu

Pravidla chování v areálu TC Hornets v době nouzového stavu

Pro sportování v našem tenisovém areálu ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist