Kurty jsou otevřeny pro tenisové hraní - pojďte sportovat | Blíží se zahájení nové sezóny, které zahájíme kvalifikačními turnaji (dostanete avízo). | Plánovaný večírek s předáváním cen je zatím odložen z důvodu vládních opatření. Večírek bude uskutečněn po uvolnění těchto opatření. Předpokládáme v květnu 2021. |

Poslední letošní prázdninový turnaj pořádaný spolkem TC HORNETS na Slovance se uskutečnil v sobotu 24.8.2019. Zúčastnilo se ho 15 velmi kvalitních tenisových singlistů. Ne že by nás ještě letos další turnaje nečekaly, ale tento turnaj se hrál ještě v létě. Dva turnaje v singlu a deblu jsou plánovány až na podzimní září a jeden rozlučkový se sezónou v Novém Boru v říjnu.

ikona2 html   ikona foto
výsledky turnaje     fotky z turnaje

 

Ani v tomto turnaji jsme neměnili systém. Hrálo se nejprve ve třech skupinách po 5 nalosovaných hráčích a po skupinách se hrál vyřazovací pavouk. Zápasy se hrály na 1 set s použitím deciding pointu při shodě. Tentokrát jsme, na rozdíl od posledních dvou turnajů, nepoznali deštivé počasí a bylo příjemné teplo, tak akorát na tenis.

Skupinu A vyhrál jeden z favoritů Varnsdorfský Marián Kern. Druhý skončil s dobrou formou nastoupivší Standa Mejzlík a třetí místní obranář David Gregor. Čtvrté místo obsadil nejstarší hráč turnaje Karel Janovský a na poslední místo ve skupině zbylo na mladou naději Daniela Kosťuna.

Skupina B byla velmi zajímavá. Přijeli dva neznámí hráči a kamarádi, kteří spolu často hrají. Los je svedl do jedné skupiny, tak asi nadšení nebyli. Pavel Zemanec z Nového Boru a Petr Bartoníček dnes už sídlící v Praze. Oba se prezentovali hodně obranným stylem, který dělal soupeřům problémy. Pavel skončil ve skupině první a Petr hned za ním druhý. Třetí místo ve skupině vybojoval Pavel „Fabio“ Pekárek, čtvrtý byl hráč z kategorie mladších účastníků Václav Hladík z Provodína a poslední místo obsadil Pavel Cikl ze Cvikova, který s námi hraje také dlouhodobou soutěž.

Ve skupině C se výbornou hrou prosadil na prvním místo Štěpán Skrbek. Druhý byl překvapení skupiny Novoborský Michal Mašek. Třetí místo obsadil René Ötwös a čtvrtý srdcař Martin Matoušek. Trochu unaveně působil také velmi dobrý hráč, který obsadil poslední místo ve skupině – Tomáš Pocar.

Karty ve skupinách byly rozdány a soupeři se střetli ve vyřazovacím pavouku. V osmifinále Pavel Pekárek porazil Reného Ötwöse 6:2 a Standa Mejzlík jednoznačně postoupil přes Václava Hladíka tenisovým kanárem. Někteří hráči nevydrželi do pavouka se silami, limitovalo je zranění anebo jen potřebovali odjet do práce. Vyřazovací část mohlo hrát jen 12 účastníků, takže účast byla limitována pořadím v základních skupinách. Pavouka se nezúčastnili – Tomáš Pocar, Pavel Cikl, Daniel Kosťun, Martin Janoušek a Karel Janovský. Turnaj se tím urychlil, protože 15 účastníků je přeci jen hodně, i když jsme využívali pro hraní všechny 4 kurty.

obr0053

Čtvrtfinále bylo také velmi zajímavé. Zápas favorita Mariána Kerna s Pavlem Pekárkem byl vyrovnaný a skončil 6:4 pro Mariána. Pavel Zemanec hrál také s obranářem Michalem Maškem a smetl ho 6:0. Michal byl už unaven, protože přišel z noční směny. Největší favorit turnaje Štěpán Skrbek nedopustil žádné překvapení a porazil Standu Mejzlíka 6:3. Další obranář Petr Bartoníček svedl souboj s hráčem s podobným herním naturelem Davidem Gregorem a porazil ho 6:2.

Semifinále byla plná překvapení. Unavený Marián Kern prohrál kanárem s Pavlem Zemancem. Druhý zápas byl velmi napínavý. Štěpán Skrbek nedopodával s breakem v zádech vyrovnaný zápas s Petrem Bartoníčkem a Petr vybojoval tie-break. V něm se oba tahali o výhru a nejtěsnějším rozdílem 7:5 postoupil překvapivě Petr Bartoníček.

V zápase o třetí místo se Marián Kern trochu oklepal z únavy a pokusil se porazit Štěpána Skrbka. Sil měl ale málo a prohrál v pěkném kvalitním zápase po boji 6:4. Finále bylo zajímavé zejména proto, že na sebe narazili opět dva velcí obranáři. Hráli opatrnou hru s dlouhými výměnami. Trochu více na síti útočil Petr Bartoníček, ale po většinu zápasu to spíše vypadalo na opatrnou hru. Já sám tomuto stylu moc nefandím a vyznávám útočnou hru. Oběma hráčům ale přinesl výsledky, poslal je spolu do finále a to se počítá. V dlouhém zápase oplatil kamarádovi porážku ze skupiny a vyhrál Petr Bartoníček nad Pavlem Zemancem 6:3. Oba sympaťáci si vítězství zasloužili a rádi je znovu na našich turnajích uvidíme.

obr0052

Myslím, že to byl kvalitativně dosud nejlepší turnaj v sezóně a všichni si dobře zahráli. Potěšil nás zájem o tento typ turnajů, tak vás určitě nechceme zklamat a turnaje budeme i nadále pořádat.

Renda a Petr

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/261-letosni-kurty-a-hrani

Letošní kurty a hraní

Kurty pro letošní sezónu jsou ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/260-dve-nenahraditelne-ztraty-2

Dvě nenahraditelné ztráty

Tento rok začal pro nás velmi smutně. ...

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/257-1-debl-cup-2020-odehran

1. Debl Cup 2020 odehrán

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist