Ceny na večírku k sezóně 2021 a 2020 rozdány. Večírek se povedl a o dohodnutých změnách budete informováni | Přihláška do nové sezóny 2022 je k dispozici |

V nádherné pozdně-letní sobotě 14. září 2019 jsme odehráli na Slovance v České Lípě poslední letošní deblový turnaj v tenise, který pořádá spolek TC HORNETS z.s. Počasí tenisu opravdu přálo. Bylo teplo s krásným sluníčkem, které tenisu svědčí a teploty do 25 stupňů.

ikona2 html    ikona foto
výsledky turnaje     fotky z turnaje

Pozvali jsme spoustu hráčů a zájemců, ale září je také ve znamení dovolených a mnoho tenistů, kteří by mohli hrát, se rekreovali v zahraničí a tenisté jezdící z Vansdorfska dali přednost místnímu turnaji. I proto se nás na turnaj sešlo pouze šest dvojic, ale za to velmi kvalitních tenisových párů. Všechny zápasy v turnaji byly na velmi slušné herní úrovni. Hráči předváděli kvalitní tenisové výměny a hrály se vyrovnané zápasy. Každý chtěl vyhrát, ale bylo velmi těžké prosadit se ve všech zápasech. Řešilo se také pár sporných situací při dopadu míčku, ale vždy převážilo vyřešení v rámci fair play a turnaj probíhal v přátelské pohodové atmosféře.

Vezmu to od páru, který skončil poslední. Žádný pár nebyl bez získaného vítězství. Pár Milan Fišera a Jiří Myška  k nám přijeli ze Cvikova. Milan se v předposledním zápase zranil na loktu a poslední zápas za něj sehrál náhradník-divák Pepa Beneš. I oni měli svoji kvalitu a nebylo lehké je porazit. Možná se s některým z nich potkáme v příští sezóně v našich dlouhodobých turnajích.

Páté místo obsadili také hosté. Bylo to na skóre s posledními. Náš dobrý známý Josef Mikulejský z Varnsdorfu si vzal svého kamaráda a bývalého souseda  Petra Marka z Ústí nad Labem. Ačkoliv měl pár vyšší ambice, tak výsledkově neobstál. Herně se mi přesto velmi líbil.

obr0055

Čtvrtí byli strýc a synovec Pavel KosťunDanielem Kosťunem. Mix dravého ambiciozního mládí a velké zkušenosti a nadšení pro tenis si vyválčil zaslouženě toto místo. Už na minulém deblovém turnaji prokazovali slušnou výkonnost.

Bronzový stupínek obsadil slepený pár. Bojovník David Gregor se dal pro turnaj dohromady s Rendou Ötwösem. Oba jsou zkušení deblisté, a tak předpokládaná nesehranost nehrála roli. Naopak. David byl pohodový parťák a oba předvedli společně slušnou tenisovou kvalitu a fungovali jako tým.

Stříbrní byli největší favorité – střelci – kteří se nebojí přitvrdit a hrát razantně. Marek Svoboda hrál s německým partnerem Michaelem Bergerem, na kterém je vidět, jak má tenis rád. Prohráli jen jeden zápas. Možná jim chyběla trocha trpělivosti v rozhodujícím zápase, protože jinak hráli výborně.

Vítězství si odnesl překvapivě pár  Pavel PekárekPetrem Sršněm. Pavel je kvalitní agresívnější hráč a Petr – nejstarší hráč na hřišti – je uvážlivý a přemýšlivý tenista, který je schopen udržet míč dlouho ve hře. Pavel ho pak výtečně doplňoval na síti. Vyhráli všechny zápasy a vítězství si zasloužili. Tento pár bych opravdu na vítězství před turnajem netipoval, ale jejich hra v koncovkách setů dopadla vždy pro ně dobře a bez ztráty zápasu turnaj vyhráli.

Všichni si výborně zahráli. Turnaj skončil kolem třetí hodiny, tak jsme si dali naši oblíbenou pizzu, trochu jsme prodebatovali tenis a rozešli jsme se domů. Za 14 dní nás čeká poslední singlový tenisový turnaj 28. září, na který se můžete také přihlásit. V počasí pěkné, tak si určitě dobře zahrajeme.

Renda a Petr

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/zabava/220-video-o-ceske-lipe

#dycky Česká Lípa

Krátký prezentační film o České Lípě. ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/271-finale-2-ligy

Finále 2.ligy

V neděli 10.října 2021 se odehrálo ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/270-finale-3-ligy

Finále 3.ligy

Druhé velké finále letošní tenisové ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/269-finale-4-ligy

Finále 4.ligy

Konec naší letní tenisové sezóny je ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist