Kurty jsou otevřeny pro tenisové hraní - pojďte sportovat | Blíží se zahájení nové sezóny, které zahájíme kvalifikačními turnaji (dostanete avízo). | Plánovaný večírek s předáváním cen je zatím odložen z důvodu vládních opatření. Večírek bude uskutečněn po uvolnění těchto opatření. Předpokládáme v květnu 2021. |

Už v podzimním čase se konal poslední tenisový jednodenní turnaj na tenisových kurtech. Tenisový nadšenci si sezvali své soupeře a známé a odehrál se singlový tenisový turnaj. Počasí nám celkem přálo. Zpočátku bylo velmi teplo a slunečno. V průběhu turnaje nám, jako už letos tradičně, sprchlo. Déšť zpozdil turnaj jen asi o 40 minut a kurt č. 1 byl zprovozněn až v průběhu pokračování turnaje, tak jsem si i s tímto malým problémkem poradili.

ikona2 html   ikona foto
výsledky turnaje     fotky z turnaje

Na turnaj se sešlo 15 hráčů. Dva se těsně před turnajem odhlásili ze zdravotních důvodů a tak jsme herní systém navrhli tak, jako po většinu turnajů v roce. Hráče jsme nalosovali podle výkonnosti do tří skupin s tím, že jich 12 postoupí do vyřazovacího tenisového pavouka, kde si to rozdají o celkové umístění. Do turnaje se přihlásili kvalitní hráči, tak turnaj sliboval dobrý tenis i příjemnou zábavu. 

Ve skupině A byli tři zkušení hráči. Skupinu vyhrál Varnsdorfský Marián Kern před Josefem Benešem a Rendou Ötwösem. Mladý nováček a florbalista Lukáš Chyna skončil čtvrtý a pátý byl pan učitel Jan Kosťun. Před ním musím „smeknout“, neboť se svým zdravotním handicapem dokázal hrát dobrý tenis. Je vidět, že má sportovní srdce.

Skupinu B vyhrál Pavel Pekárek, čerstvý vítěz naší dlouhodobé soutěže 1.tenisové ligy, následovaný nezdolným bojovníkem Davidem Gregorem a Standou Mejzlíkem. Čtvrtý byl Jirka Stožický a mladý nováček Jaroslav Cihlář skončil pátý.

V poslední skupině C, která byla asi nejvyrovnanější, se první tři hráči navzájem porazili a na skóre skončili v tomto pořadí. První byl předchozí vítěz našeho turnaje Pavel Zemanec, následovaný překvapením turnaje Davidem Valdhansem a třetí byl další z favoritů Radek Honzíček. Na čtvrtém místě byl Pavel Kosťun a poslední skončil zábavný Martin Matoušek. Martin dokáže hrát také skvělý tenis a hodně své zápasy prožívá. Škoda jen jeho krásné rakety. Vím, že na tenis nezanevře, i když se mu zrovna nedaří.

obr0061

Po skupinách sehrálo dvanáct nejlepších tenisového vyřazovacího pavouka. V osmifinále k žádnému překvapení nedošlo. Zajímavé a vyrovnané zápasy přineslo už čtvrtfinále. David Valdhans překvapivě vyřadil Josefa Beneše 6:3. Pavel Pekárek prohrál bitvu s Radkem Honzíčkem, kdy se lehce zranil v posledním gamu na tříslech a stálo ho to celé utkání (5:7). V opakovaném souboji porazil Marián Kern už unaveného Rendu Ötwöse 6:1, ačkoliv jejich utkání ve skupině bylo vyrovnané. Další mírné překvapení byla porážka minulého vítěze Singl Cupu Pavla Zemance od bojovníka Davida Gregora 5:7.

Zbyli už jen čtyři hráči, kteří měli hodně utkání v nohou, ale touhu po vítězství. Oba semifinálové zápasy se hrály až do tie-breaku a byly velmi vyrovnané a bojovné. Marián Kern porazil v tie-breaku 7:2 Davida Gregora. Ještě vyrovnanější bylo druhé semifinále. David Valdhans měl v tie-breaku vítězství na raketě, ale jeho vítěznému úderu chyběly tak 2 cm. Bitvu vyhrál nakonec Radek Honzíček poměrem 10:8. To ještě Davida chytla křeč do nohy a vypadalo to, že utkání o 3.místo nebude moci hrát.

Nebylo tomu tak. Utkání o třetí místo se odehrálo a přineslo opět překvapení. David Valdhans se oklepal ze zdravotních problémů a přejel Davida Gregora 6:1. Finále bylo výsledkově také překvapením. Vyhrál ho Marián Kern nad unavenějším Radkem Honzíčkem 6:1.

Celý turnaj se velmi povedl. Přinesl zajímavá a kvalitní utkání. Myslím, že si všichni dobře zahráli a důstojně se rozloučili s touto sezónou. Vždy pozitivní je, že se nikdo vážně nezraní a malé šrámy z turnaje se brzy vyléčí. Turnaj skončil v 18 hodin, vyhlásili jsme nejlepší hráče v turnaji, předali ceny a měli jsme dobrý pocit z pěkně stráveného dne.

Konec sezóny už klepe na dveře a na Slovance nám ve výkonnostním tenise zbývá dohrát nějaká utkání v dlouhodobých soutěžích. Počasí nám to určitě umožní a dohrát sezónu se nám podaří. Na zimu chystáme naše tradiční stolně-tenisové turnaje pro širokou veřejnost, tak se k nám můžete přidat. Všechny informace najdete na našich tenisových stránkách: http://tenisslovanka.cz/tenis/

Renda

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/261-letosni-kurty-a-hrani

Letošní kurty a hraní

Kurty pro letošní sezónu jsou ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/260-dve-nenahraditelne-ztraty-2

Dvě nenahraditelné ztráty

Tento rok začal pro nás velmi smutně. ...

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/257-1-debl-cup-2020-odehran

1. Debl Cup 2020 odehrán

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist