Ceny na večírku k sezóně 2021 a 2020 rozdány. Večírek se povedl a o dohodnutých změnách budete informováni | Přihláška do nové sezóny 2022 je k dispozici |

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán první deblový jednodenní turnaj Debl Cup 2020. Turnaj byl přeložen z termínu před čtrnácti dny, kdy nám nepřálo počasí, protože bylo velmi zima a pršelo. Chtěli jsme si turnaj především po koronavirové přestávce užít se vším všudy.

Sešlo se nás celkem 9 tenisových párů. Po

 

většinou to byly českolipské páry, ale přijeli k nám tenisté z Nového Boru, Starých Splavů, Cvikova a ze vzdálených Křižan na Liberecku. Co se týká kvality, tak se přihlásili z velké většiny tenisté s výbornou herní kvalitou a delší deblovou historií. 

ikona foto  ikona2 html
 foto z turnaje výsledky z turnaje

Soupeři byli rozlosováni do dvou skupin. Skupina A měla 5 dvojic a skupina B 4 dvojice. Po skupinách byl naplánován vyřazovací pavouk pro 8 nejlepších párů. Ze skupiny A nepostupoval poslední pár. Hrálo se na jeden set s deciding pointem (rozhodujím bodem) při stavu 40:40 v gamu.

Skupina A

Hlavními favority byli tenisté Alexandr Vítek z Doks se svým parťákem z České Lípy Alešem Radoňským. Ti však předpoklady pořadatelů úplně nenaplnily a skončili ve skupině druzí s jednou porážkou. Nejlepší deblovou dvojicí, kteří vyhráli skupinu bez porážky, byli tenisté ze Cvikova (zároveň i stolní tenisté) Milan Fišera s druhým Sašou v turnaji mladým Alexandrem Cebanem. Ti si svoji hrou prokázali tenisovou kvalitu a zkušenosti. Třetí skončila rodinná dvojice mladý úspěšný hráč dlouhodobé soutěže na Slovance Daniel Kosťun s Janem Kosťunem. Honza má můj obdiv, neboť nám ukazuje, že se i s velkým zdravotním handikepem dá hrát kvalitní tenis a ukazuje všem dalším tenistům, že sportovní život nemusí končit s první operací. Čtvrtou příčku ve skupině získali "topspinář" Jirka Sváda se sympaťákem Davidem Toločkem. Poslední příčku, která už nezaručovala zásah do bojů ve vyřazovacím pavouku obsadili tenisté z Křižan - už "důchodce" Rosťa Oliva s Hubkou. S Rosťou se znám z tradičních turnajů v Hamru na Jezeře pořádaných dnes již zesnulým Honzou Kudrnou. Tamní turnaj měl svou dlouhodobou historii. Navštívili ho mnozí českolipští tenisté. Tento turnaj začínal mít nejprve problémy při dohadování majitelů pláže a kiosku a jejich řešením za pomocí ostnatého drátu mezi areály. Pořadatel zamýšlel přemístit turnaj jinam, ale záměry skončily náhlým a překvapivým Honzovým odchodem. I toto přináší život.

obr0079

Skupina B

Z této skupiny postupovali všechny týmy do vyřazovacího pavouka. I v této skupině došlo k překvapením. Hlavní favorité Anton Brezula s Markem Svobodou se nepotkali se skvělou formou. Svůj první zápas prohráli s Markem Šedivým a René Ötwösem 6:3. Zasloužené vítězství si bez porážky zajistili "černí koně" Pavel Kosťun s tenistou ze Starých Splavů zkušeným Patrikem Kubínem. Brezula se Svobodou získali pouze jedno vítězství a novoborští Luboš Švarc s Antonínem Mestkem měli při posledním zápasem s Šedivým a Ötwösem na svém kontě 0 bodů. Čekalo se na toto utkání. Sám jsem byl účasten tohoto setu, který by se dal rozdělit na dvě poloviny. První vyzněla zcela jasně pro dvojici Šedivý-Ötwös, kteří soupeře válcovali rozdílem třídy a vedli 4:1 a 40:0 při servisu Rendy. Něco se stalo - vedro a nekoncentrace hráčů - a vše se změnilo. Já si snad myslel, že se to vyhraje samo a neměl jsem dostatek pokory. Pokud člověk povolí, tak se těžko vrací ke své standardní kvalitě. Soupeři zápas otočili a vyhráli zaslouženě 4:6. Tři týmy měli jen 1 výhru a rozhodovalo pro nasazení do pavouka celkové skoré setů a gamů. Pořadí od druhého místa tedy bylo: Brezula se Svobodou, Šedivý s Ötwösem a Švarc s Mestkem.

Vyřazovací pavouk

Smutným příběhem bylo zranění Dana Kosťuna ve skupině, který si při dobíhání míče poranil koleno. Jak je to vážné, zatím nevím, ale pevně věřím, že to jeho sezónu v dlouhodobém turnaji na Slovance neohrozí. Takovéto situace přináší sport dost často a těžko se jim předchází. Dvojici Dana s Honzou nahradili v pavouku chlapi z Křižan - Rosťa Oliva s Hubkou.

obr0078

V prvním čtvrtfinále došlo k překvapení. Luboš Švarc s Tondou Mestkem vyřadili favority, kteří doplatili na velké teplo a nervozitu v zakončování - Milana Fišeru s Alexandrem Cebanem - a pronikli do semifinále. Tono Brezula s Markem Svobodou postoupili jasně přes náhradní dvojici z Křižan a měli díky lehčímu zápasu trochu nahráno. Pavel Kosťun s Patrikem Kubínem potvrdili svoji turnajovou formu a přehráli Jirku Svádu s Davidem Toločkem. Posledními semifinalisty se stali Saša Vítek s Alešem Radoňským. Zápas s Markem Šedivým a Rendou Ötwösem sliboval kvalitu a povedlo se. Výsledek 6:0 neodpovídá předvedené hře obou týmů. Renda i Marek hráli výborný tenis a neměli si po zápase co vyčítat. Co rozhodlo, tak to byla setová super forma Saši Vítka, který všechny účastníky v zápase předčil o třídu. Co vrátil a zahrál bylo neskutečné. Byla to asi jen setová forma, protože Saša svou kvalitní hru úplně nepotvrdil v dalších dvou zápasech.

Semifinále byla zajímavá. V prvním zápase si odpočatí Brezula se Svobodou zajistili finále v zápase se Švarcem a Mestekem 6:3. Druhé semifinále bylo vítězné pro P. Kosťuna s Kubínem, kteří zdolali Vítka s Radoňským 6:2. V zápase poražených semifinalistů o třetí místo si trochu spravili chuť Vítek s Radoňským a bronzový stupínek vybojovali vítězství 6:2 nad Švarcem s Mestkem, kteří se pro mne stali druhými "černými koňmi" turnaje, protože nikdo od nich takový výkon nečekal.

Finále mezi Pavlem Kosťunem s Patrikem Kubínem a Tonem Brezulou s Markem Svobodou vyznělo lépe pro dvojici Pavla s Patrikem. Vyhráli 6:3 a svoji nenápadnou kvalitní téměř bezchybnou hrou se doplňovali a postupně získavali další a další body. Tono s Markem neměli tento den lepší formu. V jejich dvojici je ten, který přináší hře překvapivou myšlenku a řád Tono a ten se necítil tento den a projevilo se to na celkové hře celkově druhého páru. Ten, kdo u nich "tvrdí muziku" je Marek a ten většinou znejistí, když je jeho parťák trochu v útlumu a připojí další chyby, které v konečném součtu chybí. Nejlépe to ilustrovala poslední výměna finále při matchballu. Tak jsem to viděl já, ale je to jen můj názor. V dalších utkáních a turnajích může být všechno jinak. Zápasy rozhodují někdy maličkosti.

Jak se říká: sláva vítězům a čest poraženým - a to platilo. Kvalitu turnaje dokazovaly výkony borců na hřišti, síla týmů a při jiné konstalaci mohli být ve semifinále úplně jiní účastníci. Důležité je, že jsme si všichni perfektně zahráli, potěšili se tenisem a svými výkony. Úplně jsme zapomněli na to, co předcházelo této sezóně s restriktivními opatřeními a mohli jsme svobodně hrát a dobře se pobavit. 

Renda Ötwös

 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/zabava/220-video-o-ceske-lipe

#dycky Česká Lípa

Krátký prezentační film o České Lípě. ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/271-finale-2-ligy

Finále 2.ligy

V neděli 10.října 2021 se odehrálo ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/270-finale-3-ligy

Finále 3.ligy

Druhé velké finále letošní tenisové ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/269-finale-4-ligy

Finále 4.ligy

Konec naší letní tenisové sezóny je ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist