| Finišujeme s posledními dohrávkami tenisových lig. Možnost dohrát existuje | Plánovaný večírek s předáváním cen je zatím odložen z důvodu vládních opatření. Večírek bude uskutečněn po uvolnění těchto opatření. | Plánovali jsme na zimu opět pinčesové turnaje, tak uvidíme, kolik nám vláda dovolí. Držme palce. |

Vedení tenisových soutěží na Slovance se rozhodlo prezentovat svoje aktivitity také na facebooku. Náš nový facebook je na odkaze: https://www.facebook.com/tenisslovanka.cz/   a můžete si ho dát do svého sledování. Účastníkům dlouhodobých soutěží bych to stoprocentně doporučil.

Co zde budeme prezentovat? Hlavně aktivity tenisového spolku TC HORNETS z.s. - tenis výkonnostních tenistů a tenistek, jednodenní turnaje, dlouhodobé turnaje. Dále bude náš facebook sloužit také k upozorňováním na aktivity dětského tenisu - soutěžní tenis spolku TK Slovanka z.s., jejich akcí, soutěží hlavně dětí. Nezapomeneme ani upozorňovat na některé zajímavé události, rozhovory ze světového tenisového dění, které nás zaujaly a stojí za pozornost. Budou zde i informace týkající se celého areálu na Slovance. Můžeme zde dávat i další informace a akce spřátelených tenisových komunit a areálů.

Nová doba přinesla nové technologie a my tuto platformu budeme využívat k informacím, ke kterým by měla sloužit. Proto vás prosíme, aby vaše komentáře nebyly vulgární a proti pravidlům této globalistické organizace. Já sám sleduji, jak facebook zavádí čím dál větší cenzuru. Vyjadřujte se proto hlavně k tenisu, snažte se podle pravdy, tak jak to cítíte a kašlete na nastupující "korektnost", což je jinak nazvaná přetvářka. Jediné, co mě osobně vadí v příspěvcích je vulgarita vůči druhým a napadání. Zkusme věci komentovat s nadhledem a "nastupující korektnost" ničit lehkou ironií. Zkušenosti z minulého režimu máme. Pokud budete něco osobně proti někomu mít, tak si to schovejte pro osobní setkání z očí do očí, což je nejsprávnější řešení. Díky.

Renda Ötwös

 

Blíží se play-off, což je vyvrcholení první poloviny tenisové sezony 2020. Stejně jako loni se budou hrát dvě play-off, první play-off„A“ pro hráče 1.divize a části 2.divize a play-off“B“ pro zbytek hráčů 2.divize a pro hráče 3. a 4. divize. Pozice nasazení do jednotlivých play-off záleží na jakém místě jste se umístili ve skupině jednotlivé divize.

Pro letošní rok jsme chtěli zatraktivnit play-off a zařadili jsme dodatečná play-off o postup do 1.ligy (4 místa) a o postup do 3.ligy (12 míst).

Play-off“A“ hraje 32 hráčů, všichni hráči 1.divize (18 hráčů) a nejlepších 7 hráčů z každé skupiny 2.divize. Hráči, kteří vyhrají 1.kolo postupují do 1.ligy, vítěz play-off“A“ obdrží putovní pohár. Hráči, kteří prohráli v 1.kole si zahrají play-off o 4.místa v první lize. Tzn. Hráč, který vyhraje čtvrtfinále v tomto dodatečném play-off postupuje do 1.ligy a toto dodatečné play-off končí po čtvrtfinále.

Play-off“B“ hraje 47 hráčů, zbylí hráči 2.divize (asi 5 hráčů) a všichni hráči 3. a 4.divize + 2hráči, kteří nehráli 3.divizi z důvodu zdravotních problémů a změně v osobním životě. Vítěz play-off“B“ vyhrává pohár. Hráči, kteří vyhrají osmifinále postupují do 2.ligy (8hráčů) a hráči kteří prohrají osmifinále postupují do 3.ligy (8hráčů). Předkolo hraje 30 hráčů (zbylí hráči nemusí hrát předkolo a postupují do 1.kola) a kdo prohraje v předkole postupuje do 4.ligy. Hráči, kteří prohrají v 1.kole budou hrát dodatečné play-off o postup do 3.ligy (1.možnost), hráč, který vyhraje první zápas v tomto dodatečném play-off postupuje do 3.ligy a toto dodatečné play-off končí. Hráč, který tento zápas prohraje se dostane do dalšího dodatečného play-off o 3.ligu (2.možnost). Hráč, který tento zápas vyhraje postupuje do 3.ligy a hráč, který tento zápas prohraje postupuje do 4.ligy a toto dodatečné play-off končí.

Zařazením dodatečného play-off o 1. a 3.ligu chceme, aby postup do jednotlivých lig se rozhodl přímo na kurtu při zápase jednotlivých hráčů a ne na základě bodů ze skupiny. Věříme, že tato novinka se Vám zalíbí a budeme moc rádi za jakékoliv vaše komentáře, které naši soutěž posouvají dál.

Snad jsem vše srozumitelně vysvětlil……

Přeji všem hráčům, hezkou hru, napínavé boje v duchu fair play a respekt k soupeři při zápasech v play-off, které má pro mě atraktivní atmosféru.

Michal Tupý

Inspirativní video, které asi nepotřebuje překlad. Jak hrát absolutně bezpečně předvádí prodejci z Tennis warehouse. Doufám, že to v takto extrémní formě nebudeme nikdy potřebovat. Hlavně si to chce pořádně mít ruce a nebýt "prasátka".

V sobotu a v neděli 25.-26.4. se odehrály důležité kvalifikace do naší celosezónní tenisové soutěže TSC Slovanka. Z každé ze 3 kvalifikací postupovali 4 hráči do soutěže, o kterou hráli. Herní systém, který byl zvolen, byl už několikrát prověřen. Hrálo se ve dvou pavoucích vždy o dvě postupová místa z každého pavouku. Je to systém na dvě porážky. V prvním pavouku zahajovali všichni hráči svými zápasy kvalifikaci a ti kteří prohráli v prvním kole hráli druhého pavouka - pavouka poražených. Turnajoví pavouci se hráli do doby, než zůstali jen dva hráči, kteří byli ti postupující do divize.

 ikona2 html    ikona2 html        ikona2 html
výsledky zápasů kvalifikace o 1.divizi   výsledky zápasů kvalifikace o 2.divizi       výsledky zápasů kvalifikace o .divizi
    ikona foto    
    fotogalerie z turnajů      
           
Kvalifikace o 1.divizi ročník 2020

Turnaj zahajovala kvalifikace o 1.divizi, kde se sešlo 7 hráčů. Původně mělo být 8 hráčů, ale Václav Hladík se ze zdravotních důvodů odhlásil. Hrálo se systémem na 1 vítězný set. 4 hráči byli nasazení a zbytek se dolosoval. Michal Tupý měl štěstí a nastupoval rovnou do semifinále. Losování nám výborně vyšlo, kdy sice nenasazení, ale papíroví favorité Pavel Zemanec a David Hroch byli každý v jiné polovině pavouka a nenarazili na sebe hned na začátku. Velkým příjemným překvapením byl pro mě výkon Daniela Kosťuna, který přes zimu pilně trénoval a jeho tenisový výkon se posunul o velký kus dopředu. Je vidět, že dobrý přístup, nová raketa a láska k tenisu vede k posunu ve výkonnosti.

David Hroch, který byl favorit postoupil přes dva zápasy v prvním pavouku. Měl dva vyrovnané kvalitní zápasy, které vyhrál s Kubou Solíkem a Danem Kosťunem 6:4. V druhé části pavouka kraloval Pavel Zemanec a postoupil také po dvou zápasech. Nejdříve porazil 6:4 Milana Sklenáře, hráče se stejným stylem a pak vyprovodil "kanárem" Michala Tupého 6:0.

Ostatní hráči si to museli rozdat v pavouku poražených o dvě místa. Dva smutní byli Petr Louda a Milan Sklenář, kteří nevyhráli ten den ani zápas. Daniel Kosťun prokázal svoji kvalitu a přes Milana Sklenáře postoupil jednoznačným výsledkem 6:1. Druhý rozhodující zápas o poslední postupové místo proběhl mezi mladým sympaťákem Jakubem Solíkem a zkušeným matadorem Michalem Tupým. Před zápasem bych tipoval jednoznačně vítězství Kuby, ale jak jsem viděl pár výměn, tak mi bylo všechno jasné. Špatné počasí - zima a trochu vítr, Michalovi topspiny hlavně z bekhendu a Kubova nervozita a zbrklost rozhodly. Michal postoupil do 1.divize výsledkem 6:4. Před turnajem jsme říkal, že pokud chci hrát vyšší ligu, tak musím být schopen porazit dva vyrovnané hráče s možností jedné prohry za jakýchkoliv podmínek a pak si to zasloužím a mám ve vyšší lize co dělat. To se potvrdilo, bez ohledu na to, že Kuba je bezesporu kvalitní, technicky dobře vybavený tenista. Tenis je i hra psychiky, která může dělat i nad 50% bodů proti samotné technice. 

Hráči, kteří neuspěli, budou moci ukázat, že jsou jejich kvality jinde, než ukázala kvalifikace a mohou se probojovat ve vyřazovacím pavouku výše. Vše je to jenom na nich.

Kvalifikace o 2.divizi ročník 2020

Kvalifikace o 2.divizi se hrála stejným systémem jako o 1.divizi při stejném počtu hráčů. Byli 4 nasazení hráči. Dva favorité byli Jaromír Kořínek a Martin Matoušek. Oba svoje kvality potvdili a postoupili po dvou zápasech. Jirka Stožický se probojoval v pavouku poražených přes Ondru Holovčáka, který neuspěl ve dvou svých zápasech. Oba semifinálové zápasy pavouka poražených měly své kouzlo. Jirka Sváda hrál se svým podřízeným Davidem Toločkem a postoupil přes něj výsledkem 6:2. obr0075David má slušnější tenisovou techniku, ale má dvě slabiny, na kterých by měl pro zápasy zapracovat. Je to pohyb a v delších výměnách nedělat nevynucené chyby. Další zápas byl ještě zajímavější. Pavel Cikl bojoval o postup s Jirkou Stožickým. Jirka předvedl velmi dobrý, hlavně obranný, tenis. Pavel Cikl jen těžko zakončoval. Pikantní bylo také to, že Pavel byl z předchozího zápasu zraněný na třísle a místy se zdálo, že nemůže ani chodit. Pavel to nevzdal, bojoval a zvítězil 7:5 a postoupil do 2.divize. Moc hezký obětavý výkon Pavla a nadstardní tenis Jirky dali zápasu pořádnou šťávu.

Kvalifikace o 3.divizi ročník 2020

 Do této kvalifikace se přihlásilo jenom 6 hráčů, ale hrací systém jsme zachovali opět stejný. Dva hráče jsme znali z předchozích ročníků - favorita Antonína Lačného a Miroslava Boreše - a čtyři hráči byli naši nováčci, tak jsem je měl možnost shlédnout jejich hru. Herní kvalitu ukázal Lukáš Chyna, který si postup zajistil ve dvou zápasech. Druhé, daleko větší překvapení, byl postup přes dva zápasy (i Tondu Lačného) nováčkem Pepou Fantou. Pepu jsem znal od vidění z haly a viděl jsem ho tam několikrát trénovat. Určitě jsem to věděl, že to není nějaký "nazdárek", ale takhle kvalitní výkon jsem nečekal. Postoupil přes Pavla France a favorita favoritů Tondu Lačného 6:2. Bylo vidět, že Tonda není připraven, jde hrát po delší pauze a svoji raketu si sháněl u obsluhy na poslední chvíli. Byl jsem tedy zvědavý, jak se popasuje se soupeřem ve druhém pavouku. obr0076Neměl to jednoduché, ale kvalita a zkušenost se nakonec ukázala. Porazil Otu Kuchaře 6:3 a také postoupil. Levák Pavel Franc neměl problémy s Mírou Borešem a nadělil mu "kanára", kdy Míra předvedl oproti svému prvnímu zápasu asi poloviční výkon. Postupující byli zasloužení a mohlo se losovat.Po kvalifikacích bylo provedeno dopsání postupujících hráčů a naposunování zbývajích soutěžích. Mohli jsme s Míšou Tupým losovat, a to se stalo za pomocné asistence kvalifikantů, protože jsme v nouzovém stavu nemohli provádět losování i dalšími hosty. Výsledky losování jsou zde: ico rozdeleni divize

Hráčům byly zaslány rozpisy a soutěž nám začíná. Hodně tenistů mi psalo, že se těší a já také. Už se musíme trochu po tom koronavirovém šílenství rozpohybovat. Tak tenisu zdar a jdeme na to.

Renda Ötwös

 

 

Pro sportování v našem tenisovém areálu na Slovance, který spravuje TC HORNETS z.s. Česká Lípa byla vyhlášena po dobu nouzového stavu v ČR nová pravidla chování. Pravidla jsou v souladu s vyhlášeným nouzovým stavem a stanoviskem ČTS.

Podmínky hraní ve vyhlášeném nouzovém stavu:
(nařízením vlády jsou omezeny některé služby a korigováno chování při sportu)

- na kurtu je možnost hraní dvou osob na každé straně, tzn. singl i debl.
- příchod na kurty do areálu by měl odpovídat nařízenému nošení roušek. Pro samotné hraní tenisu už roušky nosit nutné není.
- dle nařízení vlády je uzavřena restaurace (Pizzerie Diego) a přímý prodej je omezen pouze na prodej tenisových míčů.
- uzavřena je i terasa, kde se nesmí konzumovat jídlo
- k dispozici nejsou šatny pro oblékání, ale pouze pánský a dámský záchod, tak doporučujeme přijít v úboru pro hraní.
- placení za kurt či míče se platí v hotovosti u zadního vchodu do pizzerie.
- zbytečné zdržování se v areálu kromě hraní tenisu nebo objednávání (tzn. pojmenované shlukování) není povoleno.
- podávání ruky (např. u zápasů) a jiné dotyky mezi lidmi nejsou zakázány, ale doporučeny nejsou. Zvažte to sami a doufám, že se k tomuto zvyku po této infekční epidemii vrátíme. Patří to k naší kultuře i kultuře tenisu.
- všechna opatření se vztahují na dospělé i děti.

    Je možné si objednávat v místní proslulé Pizzerii Diego dle menu pizzu do krabice a také je k dispozici pivo do pet-láhví. Vše je na webu http://www.diego.cz/Jídlo i pití je pouze k odnešení a konzumaci mimo areál. Objednat si ho můžete u zadního vchodu (pokud budete přímo na kurtech) anebo přes telefon 775 66 77 88.

    Já myslím, že se už všichni na tenis těšíte. Sluníčko i teplo žene lidi ven, tak můžete čas strávit kvalitním způsobem, na tenisu. Naše dlouhodobé letošní soutěže nám tato virová krize nijak významně nepoškodila. Pevně věřím, že se situace brzy navrátí k normálu a krize odezní. Držme tomu palce a přispějme také svým zodpovědným chováním. Pokud budete chtít něco upřesnit, tak se na mě, prosím, obraťte.

Opatření k našim soutěžím od vyhlášení nouzového stavu:

!! Důležitá zpráva o pořádání turnajů - TC HORNETS, z.s., Česká Lípa !!

S okamžitou platností ruší náš spolek jednodenní soutěže tenistů jak ve stolním tenisu, tak i případné Singl Cup či Debl Cup. Jsou to opatření, která souvisí s vyhlášeným nouzovým stavem v ČR, který je vyhlášen v současné době do 17.5.2020.Jednodenní turnaje jsou zrušeny. Při nich se schází více sportovců najednou a může být ohroženo jejich zdraví z důvodu nákazy koronavirem. virus2Toto opatření zavádíme do odvolání nouzového stavu. Zdraví a život je nejdůležitější, tak tato opatření vlády a ČTS plně respektujeme. Co se týká dlouhodobých soutěží TSC a TSL, tak ty rušeny nebudou, protože jsou individuální a neschází se najednou více soutěžících.
Děkujeme za pochopení. Informace sledujeme včetně vyjádření Českého tenisového svazu k soutěžím.
René Ötwös a ing. Petr Sršeň.

 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/257-1-debl-cup-2020-odehran

1. Debl Cup 2020 odehrán

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/256-nas-facebook

Náš facebook

Vedení tenisových soutěží na Slovance ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/255-tsc-2020-play-off

TSC 2020 - Play Off

Blíží se play-off, což je vyvrcholení ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist