| Zahájili jsme odehrávání Tenisových lig 2020 - souboje ve skupinách | Pro srpen připravujeme jednodenní singlový turnaj | Dohráváme v srpnu také PlayOff pavouky A a B |

Druhé vyvrcholení dlouhodobých tenisových soutěží je za námi. V TS ligách šlo o ceny a dokonce v A soutěži i o "PRIZE MONEY". Hráči a hráčky od druhé poloviny letní sezóny hráli další prestižní soutěž TS ligy, které navazovali na soutěže Tenis Slovanka Cup a soutěžící narazili na jiné soupeře a jednotlivé ligy se prolínali. Hráči měli možnost hrát vyšší respektive nižší ligu a pokusit se obstát s jinými soupeři než v TSC.

 

TS ligy začínaly souboji ve skupinách ve třech výkonnostních ligách. V soubojích o konečné vítězství pokračovalo tenisovými pavouky systémem na dvě porážky. Pokud někdo prohrál hrál pavouka poražených, kde mohl ještě dosáhnout na celkové 2.místo a pokud prohrál podruhé v soutěži končil. Oba pavouky vítězů a poražených byly hrány ve dvou výkonnostních ligách A a B.

FINÁLE TS LIGY A

Odehráno bylo ve čtvrtek 11.10. v 16 hod. Soupeři, kteří se tam zaslouženě dostali byli vyrovnaní. První byl Jakub Hájek, kterému je 16 let a je to mladý nadějný soutěžní dorostenec, který hraje 3 roky naše turnaje. Druhý hráč byl nováčkem v soutěži Štěpán Skrbek, který pro naše soutěže dostal divokou kartu vzhledem ke své výkonnosti. Je to zkušený hráč, který čerpá své zkušenosti z těžkých zápasů s nejlepšími amatérskými hráči a z jednodenních turnajů, kterých se zúčastňuje. Na jedné straně dravé mládí a straně druhé velká zkušenost. Bylo těžké hledat favorita.

Průběh zápasu:

 Hráči si trochu nečekaně objednali kurt č. 2, ačkoliv se řeklo, že finále budou probíhat na kurtu č. 1. Zápas měl i diváckou kulisu - řádově tak kolem 10 diváků. První set probíhal v režii Kuby. Hrálo se v něm trochu profesorsky na přesnost. Kuba hrál své oblíbené topspinové údery z obou stran s menší agresivitou a Štěpán obdobně z forhendové strany a z bekhendu hrál své proslulé slice-bekhendy, které létaly nízko nad sítí. Připadalo mi, že Štěpán více chyboval a to asi první set rozhodlo. Kuba ho vyhrál 6:2. Chybělo mi tam více agresivity ze strany Kuby, což jsem od mladého hráče očekával. Kubovo podání nebude asi nikdy jeho hlavní zbraň, ale kratší míče netrestal agresivním zakončením. Vyšlo mu pár precizních kraťasů (v celém zápase asi 5), ale ty utkání nerozhodují. V prvním setu to stačilo, ale karta se ve druhém začala obracet. Štěpán přidal na agresivitě a přesnosti. Do hry Kuby se vloudily chyby, vynucené i nevynucené. Kuba ztrácel trochu nervy a několikrát praštil raketou nebo raketu odhodil. Štěpánova přesná a agresivní hra začala dominovat a druhý set vyhrál stejným poměrem jako Kuba první, 6:2. Třetí set byl opravdovým vyvrcholením a diváci se měli na co koukat. Počátek setu byl pořád ve znamení Štěpánovi převahy. Hrál svoji hru a často uváděl Kubu do zoufalství. Ten chyboval a občas se vztekal. Zdálo se mi, že divácké sympatie se začaly přelévat na stranu Štěpána. Utkání tím dostávalo napětí. Štěpán Kubu breaknul a vedl 4:1. Měl potvrdit svoji výkonnost a zápas vyhrát. Stalo se, co už nikdo nečekal. Kuba byl v tu chvíli zoufalý a nevypadalo to na žádný obrat. Moc si přál vyhrát. Nevím, kde sebral sílu, co ho nakoplo, ale najednou se něco změnilo. Možná už neměl co ztratit, tak se odvázal. Začal hrát agresivněji a zakončovat své topspiny při kratším úderu soupeře vítězným úderem. Začínalo se stmívat (bylo lehce po šesté), tak to mohlo mít i vliv na Štěpánovu pozornost, protože nosí brýle - nevím. Kuba dokázal dohnat soupeřův náskok. Nebylo to chybami soupeře, ale svojí agresivní nátlakovou hrou. Takovou měl předvádět celý zápas. Štěpán cítil, že ztrácí půdu pod nohami a nejvíce to bylo cítit za stavu, kdy Kuba vyhrál jasně svůj servis a vedl 5:4. Bylo 18:30 a Štěpán šel již trochu za šera podávat na srovnání stavu. Moc se mu nedařilo. Kuba i nadále útočil a Štěpán to nedokázal kvalitně odvracet. Game se dostal do stavu 15:40 a dva mečboly byly na světě. První mohl Kuba hned proměnit, kdy míč šel středem sítě na lajnu podání a chytil nepříjemnou faleš s nízkým odskokem. Štěpán ho bravurně doběhl a otočil Kubův tlak svým nádherným vítězným forhendem. Druhý mečbol už Kuba proměnil chybou Štěpána. Škoda, že utkání neskončilo vítězným úderem, protože by si to zasloužilo. Třetí set vyhrál Kuba 6:4 a tím i tuto soutěž.

obr0018

Z mého pohledu to bylo letos nejhezčí amatérské tenisové utkání, které jsem viděl. Bylo tam vše, co ke správnému souboji patří. Tenisové umění i velké emoce. Vítězila útočná hra. Já jsem to trochu více přál Kubovi, protože měl několik prohraných finále (hlavně s Martinem Kalendou) v minulosti a potřeboval už něco pořádného vyhrát. Štěpána mi bylo trochu líto, ale oba prostě vyhrát nemohou. Pro toto utkání opravdu platí staré známé - "sláva vítězům a čest poraženým". Věřím, že v budoucnu Štěpán své kvality opět ukáže a jednu z našich soutěží vyhraje. Má na to.

O čtvrté místo bojovali na kurtu č. 1 Ladislav Müller s Pavlem Pekárkem. Láďa výsledkově Pavla jednoznačně přehrál a Pavel skončil v soutěži čtvrtý. O druhé a třetí místo si to rozdají Štěpán Skrbek s Láďou Müllerem.

obr0019


FINÁLE TS LIGY B

Toto utkání jsem bohužel neviděl, ale nechal jsem si ho od Standy vyprávět. Do finále se dostali zaslouženě po velkých soubojích v semifinále Martin Martinka a Stanislav Mejzlík. Byl to boj, kdy Standa výsledek obracel ve třetím setu. Standa Mejzlík zvítězil - 3:6 6:1 6:3 a už se těší na svůj údajně první pohár.

ikona foto
fotogalerie

Renda Ötwös

 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/257-1-debl-cup-2020-odehran

1. Debl Cup 2020 odehrán

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/256-nas-facebook

Náš facebook

Vedení tenisových soutěží na Slovance ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/255-tsc-2020-play-off

TSC 2020 - Play Off

Blíží se play-off, což je vyvrcholení ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist