|tenisové kurty jsou otevřeny a připraveny na hru singla a debla | Zavedli jsme speciální hygienická pravidla pro chování v areálu v době koronavirové krize | Dlouhodobé soutěže budou zahájeny kvalifikačními turnaji |

Jako už několik let zpátky, byla letní úspěšná tenisová sezóna tenistů ze Slovanky zakončena v pizzerii Diego společným večírkem s vyhlášením a předáním cen. Sešli jsme se v pátek 16.11.2018. Jako každoročně pořádá tenisové turnaje tamní zapsaný spolek TC Hornets. Tento spolek pořádá jak dlouhodobé tenisové turnaje, tak i turnaje jednodenní a v zimě turnaje stolního tenisu.

I tento rok byl pro amatérské tenisty úspěšný. Do dlouhodobých soutěží se přihlásilo 56 tenistů a tenistek. Trend, který nastal před třemi lety s počtem hráčům, se udržel i přesto, že bylo několik potencionálních soutěžících zraněno. Aktivně letos soutěž odehrálo 54 soutěžících. Jsme rádi, že je o naše soutěže zájem, protože chceme, aby co se co nejvíce lidí zapojilo do aktivního sportu a tím by to dalo jejich životům zajímavou nadstavbu.

ikona foto
   fotky z večírku
   ikona2 pdf
 statistika 2018


Při hlubším rozboru jsme zjistili, že většina soutěžících je ve věku 35 a výše. Mladíci pod 25 jsou bohužel jen dva. Nepočítám dva mladé dorostence, kteří hrají soutěžní tenis, proto to nejsou klasičtí amatérští sportovci. Asi vychováváme podivnou generaci, která dá přednost raději jiné neaktivní zábavě. Mám informace, že se tento jev týká i jiných sportů. Určitě je to pro naše potomky ničivý trend. Musíme s tím všichni něco dělat. Jinak by to vypadalo tak, že naši pomyslnou tenisovou štafetu nebude mít jednou po nás kdo převzít. Líbil se mi například přístup bývalých olympijských vítězů v desetiboji – Změlíka a Šebrleho, kteří se snažili jedním projektem zkvalitnit výuku tělocviku ve školách. Je to na nás, abychom naše děti odpojili od sítě a ukázali jim, že život má jiné, bezesporu lepší hodnoty než je koukání do mobilu.
obr0025Zpátky k tenisu. Naše dlouhodobé soutěže byly během sezóny dvě a navzájem na sebe navazující. První soutěž se jmenovala Tenis Slovanka Cup 2018. Tenis Slovanka Cup měl svoji soutěž rozdělenu na vyšší výkonnostní část  (A) a nižší výkonnostní část (B). Soutěž „A“ vyhrál po tříletém kralování Martina Kalendy David Beneš. Druhý se umístil dorostenecký soutěžní hráč Jakub Hájek, který ani tentokrát ve finále nezvítězil. Třetí místo obsadil nováček s divokou kartou do hlavní soutěže Ladislav Müller.
obr0026
obr0027V soutěži „B“ se vyhrál letošní výkonnostní překvapení atletický trenér Jaroslav Hochmut. Druhý se umístil veterán a další levák Jaroslav Šena. Třetí byl Ondřej Holovčák. Všichni soutěžící, kteří se umístili na prvních třech místech v obou soutěžích, obdrželi pěkné poháry a jméno vítěze soutěže „A“ bylo připsáno na putovní pohár.

Tenis Slovanka Cup vygeneroval pořadí soutěžících, kteří byli nominováni do další soutěže Tenisových lig 2018. Vyvrcholením tenisových lig byly dvě soutěže – Masters Tenis liga 2018, která byla odměněna na prvních třech místech poháry a Prize Money. Nižší výkonnostní soutěž se jmenovala Tenis liga 2018 „B“. Masters Tenis ligu 2018 vyhrál letos v krásném vyrovnaném finále dorostenec Jakub Hájek, který přehrál druhého „nováčka“ v soutěži Štěpána Skrbka. Třetí skončil opět Ladislav Müller. Tenis ligu „B“ vyhrál Stanislav Mejzlík následovaný Martinem Martinkou a
Petrem Součkem.

Celkem bylo odehráno 426 zápasů, což je největší porce v naší 4-leté historii, po kterou soutěž organizuji. Letos musím pochválit hlavně kvalitu soutěží. Byla určitě největší za celou dobu, včetně nejlepší hráčské konkurence. Soutěže si postupně získávali prestiž a přitahovali další kvalitní amatérské hráče z okolí, kteří se rozhodli do nich vstoupit. Prestiž si soutěže získávali především dobrým navržením soutěží, jejímž autorem je jeden z vypomáhajících členů Michal Tupý. Celé vedení soutěží vždy bralo v potaz připomínky soutěžících a snažilo se je zapracovat do modelu soutěží. Velmi dbáme na prezentaci soutěží a dodržování pravidel. Malý graf napoví, jak se soutěže vyvíjeli v počtu odehraných zápasů. Oproti loňskému roku ubylo zraněných hráčů a to nás těší. V roce 2017 jsme implementovali nový model soutěží a ten se velmi osvědčil. Nyní ho jen kosmeticky upravujeme na základě nových zkušeností.
obr0028
obr0029Všichni soutěžící dostali své ceny při našem vyhodnocení na turnajovém večírku. Někteří si je z časových důvodů nevyzvedly, tak je obdrží, až se pro ně zastaví. Udělili jsme také dvě speciální ceny. Jednu dostal Michal Tupý jako poděkování za dobrou práci při organizaci soutěží respektive navržení nového herního systému a druhou jsem navrhl já. Je to cena „fair play“ pro rok 2018. Získal ji Milan Sklenář. Milan při svém vyrovnaném zápase s Karlem Janovským udělal pěkné gesto. Karel se při zápase v náročné výměně lehce zranil v rozhodujícím setu (dostal křeč s obrovského vedra, ve kterém se utkání hrálo, a nemohl dále pokračovat). Milan navrhl Karlovi dohrávku druhý den, ačkoliv by správně měl utkání vyhrát. Situaci jsem sledoval z vedlejšího kurtu a moc se mi jeho chování líbilo. Cenu se pokusíme každý rok udělovat, protože i vstřícné a slušné chování do sportu patří.

Večírek probíhal v uvolněné atmosféře. Po předání cen a focení úspěšných hráčů vyhodnotila závodní tenis představitelka TK Slovanka Česká Lípa Jitka Goldbrichtová. Přednesla svůj příspěvek o závodním tenisu dětí a družstvu dospělých. Jitka si také postěžovala na malý zájem dětí o sport a do soutěží dospělých ji chybí převážně ženy-hráčky.

V diskusi účastníků byly některé návrhy do organizace soutěží týkajících se hlavně odehrávání zápasů či přidělování a objednávání tenisových kurtů. Všechny připomínky projednáme a pokusíme se je realizovat. Přítomní účastníci většinou pochválili vedení soutěží i samotný průběh sezóny. Jsme za to velmi rádi a povzbuzuje nás to do další práce.

Po diskusi byla volná zábava, kdy jsme pojedli a popili. Dokonce jsme si zahráli šachovou čtyřhru, protože máme mezi sebou kvalitní šachisty. Byl to příjemně strávený večer.
Poděkování za sezónu si zaslouží úplně všichni. Od organizátorů po hráče a personál, který se stará o tenisové kurty. Je tu vždy příjemná atmosféra. Vážím si hlavně soutěžících, kteří se nebojí přijít takzvaně „s kůží na trh“ a hrát soutěžní zápasy. Většina z nich ví, že na hlavní vítězné mety nedosáhne a přesto se na sobě snaží pracovat, hraje prestižní zápasy a dobře se baví. To je i naším cílem. Setkáváme se s příjemnými lidmi, kteří jsou aktivní, mají společný zájem – tenis - a ví, že žijí zajímavější život s koníčky, které je baví.
obr0031Chcete-li se přihlásit do našich tenisových soutěží, máte možnost. Na našich stránkách http://tenisslovanka.cz/tenis/ bude po novém roce přihláška do soutěží. Pokud se nám ozvete, můžete nás kontaktovat a dostanete kompletní informace. V zimě chystáme další stolně-tenisové turnaje a to je pro vás také příležitost.

Přejeme všem sportovcům šťastný Nový rok 2019 a především zdraví, které jim umožní žít plnohodnotné životy.

Za TC Hornets z.s. Česká Lípa
René Ötwös a Ing. Petr Sršeň

 
 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/254-tenis-v-krizi-jak-na-to

Tenis v krizi - jak na to

Inspirativní video, které asi ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/252-odehrane-kvalifikace

Odehrané kvalifikace

V sobotu a v neděli 25.-26.4. se ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/251-pravidla-chovani-v-arealu-tc-hornets-v-dobe-nouzoveho-stavu

Pravidla chování v areálu TC Hornets v době nouzového stavu

Pro sportování v našem tenisovém areálu ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist