Kurty jsou otevřeny pro tenisové hraní - pojďte sportovat | Blíží se zahájení nové sezóny, které zahájíme kvalifikačními turnaji (dostanete avízo). | Plánovaný večírek s předáváním cen je zatím odložen z důvodu vládních opatření. Večírek bude uskutečněn po uvolnění těchto opatření. Předpokládáme v květnu 2021. |

V sobotu a v neděli 25.-26.4. se odehrály důležité kvalifikace do naší celosezónní tenisové soutěže TSC Slovanka. Z každé ze 3 kvalifikací postupovali 4 hráči do soutěže, o kterou hráli. Herní systém, který byl zvolen, byl už několikrát prověřen. Hrálo se ve dvou pavoucích vždy o dvě postupová místa z každého pavouku. Je to systém na dvě porážky. V prvním pavouku zahajovali všichni hráči svými zápasy kvalifikaci a ti kteří prohráli v prvním kole hráli druhého pavouka - pavouka poražených. Turnajoví pavouci se hráli do doby, než zůstali jen dva hráči, kteří byli ti postupující do divize.

 ikona2 html    ikona2 html        ikona2 html
výsledky zápasů kvalifikace o 1.divizi   výsledky zápasů kvalifikace o 2.divizi       výsledky zápasů kvalifikace o .divizi
    ikona foto    
    fotogalerie z turnajů      
           
Kvalifikace o 1.divizi ročník 2020

Turnaj zahajovala kvalifikace o 1.divizi, kde se sešlo 7 hráčů. Původně mělo být 8 hráčů, ale Václav Hladík se ze zdravotních důvodů odhlásil. Hrálo se systémem na 1 vítězný set. 4 hráči byli nasazení a zbytek se dolosoval. Michal Tupý měl štěstí a nastupoval rovnou do semifinále. Losování nám výborně vyšlo, kdy sice nenasazení, ale papíroví favorité Pavel Zemanec a David Hroch byli každý v jiné polovině pavouka a nenarazili na sebe hned na začátku. Velkým příjemným překvapením byl pro mě výkon Daniela Kosťuna, který přes zimu pilně trénoval a jeho tenisový výkon se posunul o velký kus dopředu. Je vidět, že dobrý přístup, nová raketa a láska k tenisu vede k posunu ve výkonnosti.

David Hroch, který byl favorit postoupil přes dva zápasy v prvním pavouku. Měl dva vyrovnané kvalitní zápasy, které vyhrál s Kubou Solíkem a Danem Kosťunem 6:4. V druhé části pavouka kraloval Pavel Zemanec a postoupil také po dvou zápasech. Nejdříve porazil 6:4 Milana Sklenáře, hráče se stejným stylem a pak vyprovodil "kanárem" Michala Tupého 6:0.

Ostatní hráči si to museli rozdat v pavouku poražených o dvě místa. Dva smutní byli Petr Louda a Milan Sklenář, kteří nevyhráli ten den ani zápas. Daniel Kosťun prokázal svoji kvalitu a přes Milana Sklenáře postoupil jednoznačným výsledkem 6:1. Druhý rozhodující zápas o poslední postupové místo proběhl mezi mladým sympaťákem Jakubem Solíkem a zkušeným matadorem Michalem Tupým. Před zápasem bych tipoval jednoznačně vítězství Kuby, ale jak jsem viděl pár výměn, tak mi bylo všechno jasné. Špatné počasí - zima a trochu vítr, Michalovi topspiny hlavně z bekhendu a Kubova nervozita a zbrklost rozhodly. Michal postoupil do 1.divize výsledkem 6:4. Před turnajem jsme říkal, že pokud chci hrát vyšší ligu, tak musím být schopen porazit dva vyrovnané hráče s možností jedné prohry za jakýchkoliv podmínek a pak si to zasloužím a mám ve vyšší lize co dělat. To se potvrdilo, bez ohledu na to, že Kuba je bezesporu kvalitní, technicky dobře vybavený tenista. Tenis je i hra psychiky, která může dělat i nad 50% bodů proti samotné technice. 

Hráči, kteří neuspěli, budou moci ukázat, že jsou jejich kvality jinde, než ukázala kvalifikace a mohou se probojovat ve vyřazovacím pavouku výše. Vše je to jenom na nich.

Kvalifikace o 2.divizi ročník 2020

Kvalifikace o 2.divizi se hrála stejným systémem jako o 1.divizi při stejném počtu hráčů. Byli 4 nasazení hráči. Dva favorité byli Jaromír Kořínek a Martin Matoušek. Oba svoje kvality potvdili a postoupili po dvou zápasech. Jirka Stožický se probojoval v pavouku poražených přes Ondru Holovčáka, který neuspěl ve dvou svých zápasech. Oba semifinálové zápasy pavouka poražených měly své kouzlo. Jirka Sváda hrál se svým podřízeným Davidem Toločkem a postoupil přes něj výsledkem 6:2. obr0075David má slušnější tenisovou techniku, ale má dvě slabiny, na kterých by měl pro zápasy zapracovat. Je to pohyb a v delších výměnách nedělat nevynucené chyby. Další zápas byl ještě zajímavější. Pavel Cikl bojoval o postup s Jirkou Stožickým. Jirka předvedl velmi dobrý, hlavně obranný, tenis. Pavel Cikl jen těžko zakončoval. Pikantní bylo také to, že Pavel byl z předchozího zápasu zraněný na třísle a místy se zdálo, že nemůže ani chodit. Pavel to nevzdal, bojoval a zvítězil 7:5 a postoupil do 2.divize. Moc hezký obětavý výkon Pavla a nadstardní tenis Jirky dali zápasu pořádnou šťávu.

Kvalifikace o 3.divizi ročník 2020

 Do této kvalifikace se přihlásilo jenom 6 hráčů, ale hrací systém jsme zachovali opět stejný. Dva hráče jsme znali z předchozích ročníků - favorita Antonína Lačného a Miroslava Boreše - a čtyři hráči byli naši nováčci, tak jsem je měl možnost shlédnout jejich hru. Herní kvalitu ukázal Lukáš Chyna, který si postup zajistil ve dvou zápasech. Druhé, daleko větší překvapení, byl postup přes dva zápasy (i Tondu Lačného) nováčkem Pepou Fantou. Pepu jsem znal od vidění z haly a viděl jsem ho tam několikrát trénovat. Určitě jsem to věděl, že to není nějaký "nazdárek", ale takhle kvalitní výkon jsem nečekal. Postoupil přes Pavla France a favorita favoritů Tondu Lačného 6:2. Bylo vidět, že Tonda není připraven, jde hrát po delší pauze a svoji raketu si sháněl u obsluhy na poslední chvíli. Byl jsem tedy zvědavý, jak se popasuje se soupeřem ve druhém pavouku. obr0076Neměl to jednoduché, ale kvalita a zkušenost se nakonec ukázala. Porazil Otu Kuchaře 6:3 a také postoupil. Levák Pavel Franc neměl problémy s Mírou Borešem a nadělil mu "kanára", kdy Míra předvedl oproti svému prvnímu zápasu asi poloviční výkon. Postupující byli zasloužení a mohlo se losovat.Po kvalifikacích bylo provedeno dopsání postupujících hráčů a naposunování zbývajích soutěžích. Mohli jsme s Míšou Tupým losovat, a to se stalo za pomocné asistence kvalifikantů, protože jsme v nouzovém stavu nemohli provádět losování i dalšími hosty. Výsledky losování jsou zde: ico rozdeleni divize

Hráčům byly zaslány rozpisy a soutěž nám začíná. Hodně tenistů mi psalo, že se těší a já také. Už se musíme trochu po tom koronavirovém šílenství rozpohybovat. Tak tenisu zdar a jdeme na to.

Renda Ötwös

 

 

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/261-letosni-kurty-a-hrani

Letošní kurty a hraní

Kurty pro letošní sezónu jsou ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/260-dve-nenahraditelne-ztraty-2

Dvě nenahraditelné ztráty

Tento rok začal pro nás velmi smutně. ...

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/257-1-debl-cup-2020-odehran

1. Debl Cup 2020 odehrán

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist