Kurty jsou otevřeny pro tenisové hraní - pojďte sportovat | Blíží se zahájení nové sezóny, které zahájíme kvalifikačními turnaji (dostanete avízo). | Plánovaný večírek s předáváním cen je zatím odložen z důvodu vládních opatření. Večírek bude uskutečněn po uvolnění těchto opatření. Předpokládáme v květnu 2021. |

Kurty pro letošní sezónu jsou připraveny. Samozřejmě všechny čtyři. Můžeme si chodit zahrát, potrénovat, ale má to v tuto chvíli určitá pravidla, která musíme dodržovat.

Restrikce nejsou od nás či majitele areálu, ale díky vyhlášenému "nouzovému stavu". Myslet si zatím o všem můžeme co chceme, ale pravidla dodržovat musíme, protože by hrozily sankce nejen nám, ale mohlo by to postihnout i areál. V republice se nám opět rozšířil takový nešvar - bonzování ze závisti, tak to nebude ani v našem městě jiné. Bohužel se při mezních situacích objeví nejen nejlepší, ale také ty nejhorší povahy, které v sobě lidé skrývají. Co je tedy nyní do toho 12. dubna povoleno a případně zakázáno?

 První věc, na kterou bych chtěl upozornit týká drobné organizační změny v areálu.kurty9 Z důvodu zvýšení pořádku a roznášení antuky po areálu je zákaz chození v botách od antuky do budovy a po novu i na terasu. Pro přezutí bude k dispozici lavička a doporučuji si brát do tašky nějaké pantofle. Prosíme, dodržujte toto nařízení. Děkujeme.

Venca Semerád, který kurty letos upravoval s pomocníky vzkazuje: "Pokud uděláte při hraní tenisu díru, tak ji zašlápněte". Bude chodit se správcem kurtů dvorce opravovat.

 

Teď už k samotnému hraní. Prodiskutoval jsem to s několika zkušenými lidmi, projel jsem internet a vyšlo mi z toho toto:
hrát se tenis venku může a ničemu nezákonnému bychom sebe ani majitele areálu neměli při tenisu vystavovat. Čtyřhru bych v tomto období do ukončení nouzového stavu asi vynechal.

Hlavní odkaz je podle mne na České unii sportu: https://www.cuscz.cz/novinky/aktualni-opatreni-ve-vztahu-ke-sportu.html

Tohle jsou asi hlavní věci z výkladu, které bych vypíchl:
- Ostatní sport: sportování je nově povoleno výhradně individuálně nebo v rámci členů jedné domácnosti, a to v parcích, přírodě a na venkovních sportovištích;
- nařizuje pobývat v místě trvalého pobytu nebo bydliště s výjimkou cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích, a to za podmínky společné přítomnosti pouze členů jedné domácnosti;
- každá osoba používá jako ochranný prostředek dýchacích cest zdravotnickou obličejovou masku (chirurgická rouška) nebo respirátor či polomasku bez výdechového ventilu s filtrační účinností minimálně FFP2, KN95 nebo N95, (já osobně bych normu KN95 nebo N95 nepoužíval, protože je určena pro jiné - stavební účely a není v EU certifikována - https://www.youtube.com/watch?v=ajC8ckIc8fA )
- Amatérští sportovci (organizovaní i neorganizovaní) mohou nadále sportovat pouze v parcích, přírodě a na venkovních sportovištích, a to výhradně individuálně či ve společnosti členů jedné domácnosti. Sportovat lze nově na území celého okresu.
- Výjimka z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest platí pro amatérské sportovce pouze v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. včetně běhu a jízdy na kole ve venkovních prostorech, a to za podmínky, že se nachází alespoň 2 metry od jiné osoby, nejedná-li se o členy domácnosti.

Sečteno a potrženo:
- Do areálu vstupujte s respirátorem na obličeji.
- Nezdržujte se po hraní zbytečně v areálu. Záchod bude k dispozici, nic jiného.
- Pizzu si budete moci koupit pouze s sebou
- Při samotném hraní tenisu hrajte samozřejmě bez náhubků a pokud přijde něco řešit policajt, tak sportuji na své straně kurtu (samostatně sportuji) a s druhým se nestýkám, případně je to bratranec.

Nakonec ještě něco pro pobavení jací trotlové nám šéfují a ničí naše děti: Blatný - "epidemie se nedá řídit selským rozumem". https://www.youtube.com/watch?v=z0Mlx4nuSuo

​​

kurty1 kurty2
kurty3 kurty4
kurty5 kurty6
kurty7 kurty8

  

  

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/261-letosni-kurty-a-hrani

Letošní kurty a hraní

Kurty pro letošní sezónu jsou ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/260-dve-nenahraditelne-ztraty-2

Dvě nenahraditelné ztráty

Tento rok začal pro nás velmi smutně. ...

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/257-1-debl-cup-2020-odehran

1. Debl Cup 2020 odehrán

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist