Ceny na večírku k sezóně 2021 a 2020 rozdány. Večírek se povedl a o dohodnutých změnách budete informováni | Je potřeba si odebrat zbytek cen - kontaktujte mě - Renda |

Konec naší letní tenisové sezóny je tady a všechny soutěže neregistrovaných výkonnostních tenistů nám vrcholí.

 

1.tenisová liga má před sebou dva zápasy – semifinále a finále. Osobně jsem zhlédnul 3 tenisové vrcholy dalších tenisových lig, které se dostaly v tenisovém pavouku až do finále.

V pátek 8.10. se hrálo finále 4.tenisové ligy. Do něj se nám poprvé v historii dostaly dvě mladá děvčata. Mladší z účastnic finále Tereza Janušková má už zkušenosti ze soutěžního tenisu z dorostu a o něco málo starší Šárka Červinková se vrátila k tenisovému sportu před rokem, a ta měla nějaké základy tenisu z dětských let.

Ani ve 4.lize se nehraje špatný tenis, na který by se nedalo dívat a mohly jsme se o tom přesvědčit na finále. Děvčata si při souboji nedala žádný míček zadarmo. Většina výměn byla hodně dlouhých a na bod se každá z účastnic musela většinou hodně nadřít. Nebyly to jen nějaké „kopce“, ale obě účastnice se snažily umísťovat své údery a občas se dostaly i k zakončení na síti. Hra byla velmi vyrovnaná po celý zápas. První set byl nejvyrovnanější. Bylo ho těžké dopodávat z breaku a tak rozhodl až tiebreak. V něm vyhrála asi spíše šťastnější Šárka.

Ve druhém setu pokračoval průběh zápasu v podobně. Rozdíl byl jen v tom, že Tereza ztrácela při dlouhých výměnách více sil a body přibývaly spíše na straně Šárky. Tereza byla více útočnější a měla větší aktivitu, ale častěji a častěji se jí stávalo, že dobře rozehranou výměnu posledním ukončujícím úderem „zazdila“ chybou. Chyby vyplynuly z únavy, která podporovala nesoustředěnost. Pamatuji si jednu krásnou výměnu, kdy byla Tereza aktivní a honila Šárku z rohu do rohu. Šárka statečně bránila, ale předposlední úder už měla Terka 1,5m od sítě doklepnout. Úder skončil v síti a bodovala Šárka. Takovéto a podobné výměny sráží každého hráče, a tak druhý set skončil jasněji pro Šárku - 6:2.

Jak se ukázalo, tak vybojovaná výhra v prvním setu měl pro celkovou výhru Šárky nejdůležitější roli. Třetí set by už děvčata pro tmu nedohrála. Celý zápas trval ke dvěma hodinám.

Obě děvčata zvládala své údery z bekhendu i forhendu a obě aktérky měly údery vyrovnané. Šárka hraje spíše flat servisy a dala z nich v zápase nějaká esa a Tereza používá pro servis spíše podání s boční rotací. Tereza více používá zápěstí k rotacím z forhendu, tak se mi její topspiny líbily. Fyzicky, a nakonec i psychicky, byla lépe připravená asi Šárka a zaslouženě vyhrála. Děvčatům gratuluji k výkonu a udržování přátelské atmosféry v zápase. Je to jiné, když spolu hrají děvčata a chybí tam ten testosteron a obrovská soutěživost mužů. Mladé slečny si herně nic nedarovaly, ale často spolu přátelsky při zápase prohovořily a usmívaly se na sebe. Byl to tenisový i estetický zážitek pro diváky.

Renda :-)

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/zabava/220-video-o-ceske-lipe

#dycky Česká Lípa

Krátký prezentační film o České Lípě. ...

Události týdne

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/272-finale-1-ligy

Finále 1.ligy

V neděli 31.10.2021 se uskutečnilo ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/271-finale-2-ligy

Finále 2.ligy

V neděli 10.října 2021 se odehrálo ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/270-finale-3-ligy

Finále 3.ligy

Druhé velké finále letošní tenisové ...

sam 2

sam 3

TENISOVÉ KURTY Slovanka Č.Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace:
+420 775 20 27 28

Pořádání soutěží:
+420 775 64 97 63

Pizzerie Diego:
+420 775 66 77 88

Rehabilitace:
+420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: 
+420 739 06 88 78
Kadeřnictví:
+420 602 37 58 34

tenisslovanka 
 TOPlist