Soutěže 2019 jsou v plném proudu | Budou vyhlášeny jednodenní turnaje v singlu a deblu | Děkujeme všem přihlášeným za důvěru a těšíme se na soutěže v nové sezóně 2019 |

Krátký prezentační film o České Lípě. Když se na to dívám, tak bych snad nechtěl bydlet jinde.

 

Číst dál...

V měsíci únoru převzalo město do své správy velkou část sportovního víceúčelového areálu u Ploučnice. Sportovní areál byl vždy majetkem města a v minulosti ho měla dlouhodobě pronajata společnost Matchball, která ho dále pronajímala dalšímu podnikateli. Restaurační prostory areálu zůstaly ve správě původního podnikatele pana Muzikanta, který má tyto prostory v pronájmu. Ostatní prostory – hala, prostory pro spinning a aerobic a venkovní tenisové kurty už spravuje město pomocí svých manažérů z příspěvkové organizace Sport Česká Lípa. Provozně-technickým manažerem se stal pan Josef Košta (www.sportlipa.cz).

Dlouhodobě sleduji dění okolo tenisového areálu, hlavně u sportovní haly. Několikrát jsem situaci v minulosti kritizoval a sklízel za to pochvalné i kritické reakce (ty byly převážně ze strany nájemců, kterým jakákoliv kritika „kazila podnikání“). Moje výhrady směřovaly převážně k cenám za halu a k péči o tento pronajatý majetek města. Rozhodnutím pronájemce vrátit pronajmutý majetek městu jsem přivítal, protože takto nastavené vlastnické a provozní podmínky neumožňovaly žádnou změnu situace.

 Jsem mírně rozčarován současnou situací. To, že se převzetí majetku od původních nájemců a nastavení nového fungování areálu neobejde bez problémů, očekával málokdo. Věřím, že většina sportovců, která chodí do haly provozovat svůj sport, tyto záležitosti bude tolerovat. Je vidět, že se všichni učí a pracují na zlepšení.

Co mě trochu překvapilo, byl ceník služeb (hlavně tenisové haly), který zůstal ve stejné výši jako v době dvojitého pronájmu předešlého provozovatele. Očekával jsem, že město může bez jakékoliv ekonomické analýzy udělat potřebné gesto pro veřejnost a cenu v první chvíli snížit alespoň o 20 Kč. Nemají přece ve financování areálu už žádné mezičlánky, které by chtěli na zisku haly participovat, tak se toho nebylo potřeba bát. Chápu, že je potřeba udělat ekonomické analýzy provozu, aby se daly správně nastavit ceny. Pro tenisty, kteří měli klubovou kartu u předchozích nájemců a měli slevu 10% z ceny, tak je současný stav nevýhodný. Byli to tenisté, kteří chodili do haly pravidelně a většinou častěji, než ostatní. Zajímavé bude také sledovat, jak se bude předchozí nájemce srovnávat finančně s lidmi, kteří si zaplatili předplatné na celou zimní sezónu.

Předchozí nájemce v mé komunikaci s ním mi sděloval, že dává pravidelně finanční správy o svém podnikání v areálu na město, ale na výzvu k jejich zveřejnění nereagoval. Nevím, zda má město tyto informace a může si je potom porovnávat se ekonomickou zkušeností při vlastním provozu.Věřím, že manažeři města situaci správně posoudí, udělají si ekonomickou analýzu a ceny nastaví přijatelně pro občany.  Příští zima ukáže, jak se s tím poprali.

Časem možná bude potřeba zvážit, zda jeden areál se třemi kurty přes zimu je dostatečný pro tak velké město, jako je Česká Lípa. Já jsem si takovou amatérskou statistiku kdysi udělal. Srovnával jsem a hledal na webu podmínky pro tenis v zimě u srovnatelných měst dle počtu obyvatel jako je Děčín, Chomutov, Jablonec n. Nisou, Mladá Boleslav, Třebíč, Přerov… Chtěl jsem, aby moje kritika byla podložená tvrdými daty a nejenom dojmy. Doufám, že město neřekne, že jsou ceny v hale v pořádku, když tam máme takzvaně plno.

Ještě bych chtěl zmínit jednu možná důležitou věc. Dostala se mi informace, že jeden aktivista (nemohu říci tenista) dal návrh na umožnění používání jiné obuvi než je předepsaná dodavatelem k tomuto povrchu. Bylo by krajně nezodpovědné toto realizovat. Jím navrhnuté levné boty jsou kopačky pro sálový fotbal, které mají vzorek dovnitř. Povrch, který je nyní v hale se jmenuje Schöpp je opravdu velmi dobrý pro šetření zdravý sportovců. S předchozím povrchem se to nedá srovnávat, protože u něj nebyl dodržen správný technologický postup aplikace a chyběla mu jedna vrstva. Povrch má jedno „ale“ a to je nutnost předepsaných bot. Toto jsem dříve kritizoval, protože to neumožní provozovat tenis v zimě i klasickým „hobíkům“ např. rodině, atp. V té době byly vysoké ceny za halu a ještě nutnost nákupu dalších bot, protože půjčování bot na tenis mi připadá krajně nehygienické. Není cesty zpátky, halu s tímto povrchem máme a v současné době mají všichni, co chtějí hrát, boty koupené. Navržené boty aktivistou by povrch poškodily nebo narušily, protože při změně směru pohybu hráče zachytí ve vzorku podrážky koberce vlákna. Bota je nevhodná pro tenisty už svým tvarem, protože jako kopačka je úzká a tenista potřebuje jistotu v došlapu z důvodu možného zranění v kotníku. Tento typ boty je vhodný na parkety a já sám ve stejných botech od jiné firmy hrál několik dekád soutěžně sálový fotbal, tak vím, o čem píši. Znám pravdivý motiv jeho motivace k návrhu, tak doufám, že se nenechá město nachytat.

sportcentrum

Za tenisový spolek TC HORNETS z.s. Česká Lípa

René Ötwös

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě na Slovance se rozhodli společně s tenisty z klubu TJ Jiskra Nový Bor zakončit letní sezónu turnajem jednotlivců. Hlavní organizace turnaje se ujal novoborský Vladimír Jerman, který je známý ze svého působení v organizaci Libertin a vedení tenisového oddílu dětí. Drobně mu vypomohl organizátor amatérského tenisu na Slovance René Ötwös, aby turnaj měl zdárný průběh.

Číst dál...

Rozbory jsou v souborech na konci článku.

Číst dál...

Nejenom v České Lípě na Slovance se odehrávají amatérské tenisové turnaje, ale i v blízkém okolí jsou pěkné turnaje, o kterých bych chtěl českolipské občany informovat. Jednota Orel Okrouhlá uspořádala turnaj tenisových deblových dvojic v sobotu 22.září 2018, kterého jsem se  přímo zúčastnil se svým náhradním sparingpartnerem Milanem Hahnelem. Tato jednota má k dispozici krásný areál se čtyřmi kurty s umělým povrchem, malým asfaltovým pláckem na různé sporty, tréninkovou tenisovou zdí a kurtem na beach volejbal. Areál byl vybudován za tři roky od doby vzniku jednoty v roce 2005 a pro tuto obec je opravdovou okrasou (http://www.ouokrouhla.cz/orel). Jednota pořádá, dle mých informací, v sezóně dva až tři turnaje pro místní hráče a jejich kamarády z okolí. Jsou to deblové turnaje a jeden z nich bývá turnaj stoletých (součet věku hráčů musí být více než 100).

ikona foto

Číst dál...

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/186-debl-cup-reportaz-tenisovy-1-debl-cup-2017-v-sobotu-2-9-2017

Debl Cup: reportáž - tenisový 1.Debl Cup 2017 v sobotu 2.9.2017

V sobotu 2.9.2017 uspořádal na ...

Události týdne

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/241-3-debl-cup-2019

3.Debl Cup 2019

V nádherné pozdně-letní sobotě 14. září ...

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/237-2-singl-cup-2019

2.Singl Cup 2019

Poslední letošní prázdninový turnaj ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/233-finale-tsc-2019-play-off-b

finále TSC 2019 Play Off B

Komentář diváka Michala Tupého: ...

sam 2

sam 3

Počasí

Cloudy

-6°C

Liberec

Cloudy

Humidity: 95%

Wind: 24.14 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -3°C -6°C

  • 04 Jan 2019

    Cloudy 0°C -6°C

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist
Template Settings
Select color sample for all params
Red Blue Green Black Yellow
Background Color
Text color
Google font
Body font-size
Body font-family
Direction