| Zahájili jsme odehrávání Tenisových lig 2020 - souboje ve skupinách | Pro srpen připravujeme jednodenní singlový turnaj | Dohráváme v srpnu také PlayOff pavouky A a B |

Rozbory jsou v souborech na konci článku.

Tak už máme po volbách a myslím, že nedopadly špatně. Není důvod pro žádnou skepsi a uvidíme, co pro nás zvolení zástupci připraví a jak své sliby naplní. Také jsem zvědavý, kdo bude starosta. Rád bych změnu - místo ženy raději muže (třeba Jarda T., ne?). Ale uvidíme na čem se vítězové domluví.

Pokusil jsem se sestavit žebříček zvolených zástupců dle jiného kritéria, než na něj pohlížejí ostatní. Zajímalo mě, zda strany špatně sestavili své kandidátky a do čela dali správné kandidáty. Někomu se to povedlo a u jiných to byl propadák. Největší propadák byl dle tohoto kritéria u ODS. ODS měla nejhůře sestavenou kandidátku ze stran, které se dostaly do zastupitelstva. Já na to před volbami upozorňoval a demonstroval to na osobě bývalého nájemce tenisového areálu u Ploučnice (viz. článek http://tenisslovanka.cz/tenis/index.php/zabava/208-konec-haly-pro-matchball-usneseni-751-2018).

Pro výpočet jsem použil prostou metodu. Ve straně jsou kandidáti setříděni podle počtu získaných hlasů sestupně a tím získali své pořadí ve straně. Odečetl jsem nominované pořadí na kandidátce se získaným pořadím ve volbách. Úspěšný je kandidát, který obhájí svou pozici ve volbách nebo získá pozici lepší a naopak (skokan).

ODS si mnoho svých dobrých kandidátů dala na konec a špatné kandidáty dopředu. MUDr. Tejnora předstihl dokonce jedničku p. Ranince. Úspěšní byli kandidáti - Kožáni, Lebduška, Břenda, neúspěšní byli Kořínek, Němeček, Kaletus. Já bych to nazval totálně zpackanou kandidátkou a neznalostí této strany o možnostech svých kandidátů a jaká práce je za nimi. To mě u této strany překvapuje.

Ano2011 - lidé volí celkem konzistentně. Asi když si lidé zvolí Ano, tak celou stranu a neřeší tolik kandidáty. Víceméně si všichni své posty obhájili. Náš tenista Míra Boreš své 11 místo obhájil.

Živá lípa - Velký skokan byl ředitel ZŠ a MŠ Jižní p. Policer, který postoupil z 15 na 5 pozici. Neúspěšný byl Václav Miroslav z Top09 - podnikatel ve stavebnictví. Lídr Jaroslav Turnhöfer s přehledem vyhrál a to je dobře. Náš tenista Jarda Hochmut se propadl o dvě místa, ale kandidoval až z 20 místa.

PRO Českou Lípa - Dobří byli Tomáš Choc-učitel a učitelka Alena Zelinková. Jsem rád za Romana Kozáka a pana Rubického v zastupitelstvu. Na ostatní se místa v zastupitelstvu nedostala. Někdy i překvapivě - Petra Chocová - plavkyně a V. Vladimirov. Trochu škoda, ne? Měli hezky zpracované předvolební materiály.

Piráti - Úspěšní dle mého modelu byli L.Cakl a M.Kyzivát. Na ty se místa v zastupitelstvu nedostala. Hlavní kandidát byl druhý a dvojka byla jedničkou, ale oba v zastupitelstvu jsou. Tenista Martin Vyšín obhájil své čtvrté místo, ale do zastupitestva se nedostal.

ČSSD - Tohle jsou asi další zoufalci voleb. Dnes už bývalá starostka se tam dostala, což je podle mě špatná zpráva. Druhý kandidát byl podle mě jejich nejkvalitnější kandidát - Petr Máška. On má opravdu smysl pro charitu a o Adru se stará dobře.

KSČM - nic zajímavého. Zvolen jen můj bývalý spolužák Olda Panc, myslím že je to slušný člověk, který to prokázal v předchozích obdobích. Ale ta strana...

NaS - Tito nezávislí neměli moc šancí a přesto se prosadil Tomáš Vlček, ředitel knihovny a učitel.

SPD - prosadili jednoho kandidáta ze 4 místa - Petra Kropáčka - za mě u Petra OK.

Teď už jsou strany, které neuspěly se svými kandidáty.

Lípa jinak - Patrioti města - Tenista Jirka Wawrečka si svoje hlasy opravdu fyzicky "vyšlapal" - rozhovory s lidmi. Byli nejlepší z neúspěšných stran.

Ostatní už skoro nestojí za zmínku. Politické hnutí PRO, Strana svobodných občanů, Strana Práv Občanů Zemanovci, za které kandidoval tenista Petr Kmoch, který obhájil svoje první místo. Jen se zmíním, že mi udělal radost Petr Michl ze svobodných, který skočil z 10 místa na první. Petrovi jsem kdysi při zápase sálovky způsobil těžké zranění kolene, tak jeho politickou kariéru sleduji.

V prvním souboru jsou skokani voleb a  ve druhém souboru jsou seřazeni kandidáti všech stran podle počtu získaných hlasů. Zajímavé.

Žlutě jsou označeni úspěšní skokani a červeně neúspěšní skokani. Oranžově jsou zvýrazněni tenisté.

ikona2 pdf         ikona2 pdf
Skokan voleb   Kandidáti dle hlasů

Volby tenistů v okolních městech a vesnicích

Prošel jsem obce na Českolipsku a ve Cvikově byl zvolen z tenistů Ivo Čeřovský (bývalý starosta), Petr Vrabec a překvapivě neprošel Míra Novotný (škoda). V Doksech byl zvolen tenista Ronald Wawrečka a v Jestřebí Gustav Süssner, který loni hrál naše soutěže. V Obci Okrouhlá byl zvolen Martin Jeřábek.

Tak snad jsem nikoho nezapomněl a sledujte své zvolené představitele i po volbách.

Renda Ötwös

Nejsledovanější články

/tenis/index.php/zabava/213-posledni-smec-2018-spolecna-rozlucka-se-sezonou-2018-tenistu-ze-slovanky-a-noveho-boru

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/203-pokracovani-tenisove-lig-pavouk

Tenisové ligy - pavouk

Soutěž lig po skupinách pokračuje ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/206-finale-a-a-b-tsc-2018-dohrana

Finále A a B TSC 2018 dohrána

Konec sezóny se blíží a finále první ...

Události týdne

/tenis/index.php/singl-a-debl-cup/257-1-debl-cup-2020-odehran

1. Debl Cup 2020 odehrán

Na sobotu 4. července 2020 byl odehrán ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/256-nas-facebook

Náš facebook

Vedení tenisových soutěží na Slovance ...

/tenis/index.php/tenis-slovanka-cup-dlouhodoba-soutez/255-tsc-2020-play-off

TSC 2020 - Play Off

Blíží se play-off, což je vyvrcholení ...

sam 2

sam 3

tenisslovanka

TENISOVÉ KURTY Slovanka Česká Lípa
TC HORNETS z.s., Na Nivách 3176,
470 01 Česká Lípa

recepce: +420 775 20 27 28
info@tenisslovanka.cz
Tenis, restaurace: +420 775 20 27 28
Pořádání soutěží: +420 775 64 97 63
Pizzerie Diego: +420 775 66 77 88
Rehabilitace: +420 604 55 65 49
Pedikúra, masáže: +420 739 06 88 78
Kadeřnictví: +420 602 37 58 34

TOPlist