>

Ve středu 30.9.2015 se v tenisovém areálu TC Hornets Česká Lípa konala „Malá tenisová Olympiáda“, která prověřila děti z prvního stupně ZŠ v tenisových a sportovních dovednostech. Tuto akci pořádal tenisový klub TK Slovanka ve spolupráci s tenisovou školou RH TOP tenis Česká Lípa. Dětem se věnovali certifikovaní trenéři v čele s Mgr. Rudolfem Hofmanem, Jitkou Goldbrichtovou a dalšími pomocníky.

 

Pro uspořádání této akce vyšla organizátorům vstříc ZŠ Slovanka Česká Lípa sídlící v ulici Antonína Sovy. Děti byly pozvány na Olympiádu na základě jejich zájmu o tenisový sport. Jako diváci přihlíželi rodiče účastníků, kteří vytvořili příjemnou diváckou kulisu.
Do Olympiády se přihlásily děti většinou z druhých až čtvrtých tříd. Celkem 15 dětí bylo rozděleno do 5 družstev a každé družstvo bylo složeno ze dvou chlapců a jedné dívky. Děti mohly soutěžit na třech stanovištích v pěti disciplínách a získávat zde body za svůj sportovní výkon. Trenéři měli za úkol spravedlivě bodově ohodnotit účastníky a také měli možnost sledovat děti při plnění jednotlivých disciplín. V této skupině zájemců o tenis se ukázalo několik sportovních talentů a dětí, které mají pro tenisový sport předpoklady.

obr0002Mladí zájemci si mohli na Olympiádě vyzkoušet disciplínu v hodu tenisovým míčkem do dálky a na cíl, běhání v tenisovém vějíři, skákání a další tenisové disciplíny s raketkou a míčem. Získané body z jednotlivých stanovišť byly započítávány do soutěže jednotlivců a družstev.
V kategorii chlapců patřili k nejlepším Filip Reichmann, Daniel Sertič a Filip Kříž. U dívek se nejlépe umístila děvčata: Terezka Sertičová, Bára Štěpánková a Katka Novotná. Bylo vidět, že se nikdo z účastníků na Olympiádě nenudil a děti se pěkně pobavily a zasportovaly. Ceny dostali všichni účastníci. Nejlepší dostali pohárky, diplomy a sladkosti a o zbytek sladké odměny se podělili všichni účastníci Olympiády.
Pořadatelé Malé tenisové Olympiády slíbili, že budou v podobných akcích pokračovat a poděkovali vedení ZŠ Slovanka a učitelům za spolupráci. Hlavní poděkování však patřilo dětem, které daly přednost sportování před počítači a ukázaly, že většina z nich mají velmi dobré pohybové schopnostmi a že se pravidelné sportování může stát součástí jejich životů.

Nejsledovanější články

/tkslovankacl/index.php/en/nase-turnaje/206-cts-dorostenecky-lipa-cup-2020

ČTS – Celostátní turnaj v dorostu kategorie C - chlapci a děvčata

Tenisový oddíl TK Slovanka Česká Lípa, ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/186-nabor-mladych-tenistu-a-tenistek

Nábor mladých tenistů a tenistek

Zdravím všechny příznivce našeho klubu. ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/200-tip-na-boty-do-haly

Tip na boty do haly

Tip na nákup bot do haly. Na ...

Události týdne

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/244-prihlaska-na-jarni-turnaj-2023

Přihláška na Jarní turnaj 2023

/tkslovankacl/index.php/en/nase-turnaje/242-lednovy-turnaj-v-minitenise-odehran

Lednový turnaj v minitenise odehrán

Turnaj byl dobře obsazen. Zúčastnilo se ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/237-baby-a-mini-tenis-v-srpnu

Baby a mini tenis v srpnu

Na konci srpna 2022 náš klub připravil ...

Naši sponzoři

  • Prev

VŠEM NAŠIM SPONZORŮM DĚKUJEME ZA PODPORU.
Speciálně děkujeme za dar pohárů pro úspěšné tenisty, kteří se zúčastnili námi pořadaných turnajů firmě Crystalex. 


Pokud se chcete něco dozvědět o některém z našich sponzorů, tak stačí rozkliknout logo sponzora a zobrazí se o něm informace.