>

V neděli 20.10.2019 byl zahájen 7.ročník pohárů v minitenisu. Uskutečnil se "Podzimní pohár". Na turnaj se přihlásilo 20 dětí. Své děti zde předvedl i oddíl Jiskry Nový Bor v čele s trenérem Vladimírem Jermanem. Děti se rozdělili do tří věkových (trochu i výkonnostních) kategorií a na závěr si mohli zahrát i čtyřhru.

výsledky z turnaje fotogalerie z turnaje
ikona2 pdf ikona foto


Turnaj se uskutečnil na ZŠ Pátova a začal v 9 hodin. Tělocvična byla rozdělena na tři kurty pro minitenis. Hlavní organizátor si rozdělil děti do tří skupin. Pro všechny děti byly připraveny ceny, takže nikdo neodešel s prázdnou. Organizace zápasů se i s větším počtem dětí dala zvládnout. Občas některý dospělý na děti dohlédl, např. při přecházení z kurtu na kurt nebo já sám jsem se ujal funkce rozhodčího v několika zápasech, aby se děti zbytečně nedohadovali o výsledku nebo dopadu míče v důležitých zápasech.

Ve dvouhrách děti hráli na dva vítězné tie-breakové sety do 10 bodů. Počítali se body i skóré a výsledky byly za celou skupinu.Každá ze 3 skupin byla hodnocena zvlášť. Proto měla každá skupina první 3 hráče na "bedně" a mohlo si tak vychutnat své vítězství v turnaji více hráčů.

Samotná čtyřhra dětí už byla hrána v pavouku. Děti si v průběhu turnaje domluvili své partnery a přihlásili se do tohoto pavouka. Bylo to takové oživení turnaje pro aktivní hráče.

Jak se děti umístili, to si můžete prohlédnout v odkazu na výsledky turnaje. Určitě to nebylo to nejdůležitější. Všechny děti si dobře zahrály a ukázaly své zaujetí pro tento sport. Mnohé to určitě nakoplo k dalšímu tréninkovému úsilí a někteří začínající účastníci si třeba řekli, že by je tento sport mohl bavit. Moje osobní zkušenost s mojí dcerou byla taková, že se dlouho bála zúčastnit se takovéhoto turnaje. Vymlouvala se, že to neumí,.... Nakonec šla, uspěla (v singlu druhá a v deblu první). Měla velkou radost a určitě ji to povzbudilo. Chce to jen zkusit a nebát se.

Nejsledovanější články

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/186-nabor-mladych-tenistu-a-tenistek

Nábor mladých tenistů a tenistek

Zdravím všechny příznivce našeho klubu. ...

/tkslovankacl/index.php/en/nase-turnaje/185-podzimni-pohar-v-minitenise

Podzimní pohár v mini tenise

V neděli 20.10.2019 byl zahájen ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/200-tip-na-boty-do-haly

Tip na boty do haly

Tip na nákup bot do haly. Na ...

Události týdne

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/217-pozvanka-na-vanocni-turnaj-v-minitenise-2020

Pozvánka na Vánoční turnaj v minitenise 2020

Připravujeme další ze série turnajů pro ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/216-neuskutecnene-turnaje

Neuskutečněné turnaje

V měsíci říjnu a listopadu jsem pro vás ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/215-treninky-2020-podzim

Tréninky 2020 - podzim

Plánované tréninky od září jsou ...

Naši sponzoři

  • Prev

VŠEM NAŠIM SPONZORŮM DĚKUJEME ZA PODPORU.


Pokud se chcete něco dozvědět o některém z našich sponzorů, tak stačí rozkliknout logo sponzora a zobrazí se o něm informace.