>

V pořadí druhý turnaj v minitenisu dětí pro zimní období se uskutečnil opět v tělocvičně ZŠ Pátova v České Lípě. Turnaj pořádal oddíl soutěžního tenisu TK Slovanka Česká Lípa pod názvem „Listopadový pohár“. Navštívilo ho tentokrát méně dětí než předchozí turnaj – 12 účastníků. Na kvalitu turnaje to nemělo vliv.

 

výsledky z turnaje fotogalerie z turnaje
ikona2 pdf ikona foto


Vysledoval jsem, že některé děti, které se zúčastnily minulého turnaje, se herně zlepšily. Asi proto, že získaly nějakou herní zkušenost. Dobré bylo také to, že při menším počtu účastníků byly menší prodlevy mezi zápasy a děti se mohly věnovat hlavně tenisu. I tentokrát se přihlásily děti ze spřáteleného oddílu TJ Jiskra Nový Bor vedený Vladimírem Jermanem.

Účastníci byli rozděleni do 2 skupin po 6 hráčích. Zápas se hrál na dva vítězné sety do 10 bodů. Počítání bylo tie-breakové. Rozdělení soutěžících bylo podle věku i herních zkušeností, aby si děti mohly dobře zahrát a zápasy byly vyrovnané. Děti doprovodili i někteří rodiče, kteří viděli pěkné vyrovnané zápasy. Moc se mi líbilo, že většina dětí ukázala zaujetí pro tenis a bojovného ducha. Zápasy se hrály na třech hřištích pro minitenis se „zlíněnými“ tenisáky.

V první skupině byla jasnou favoritkou Nikola Sýkorová z TK Slovanka, která si vítězství nenechala ujít a skupinu, při zápase každý s každým, vyhrála bez porážky. V zápasech to samozřejmě lehké neměla a musela o některé výhry bojovat, ačkoliv výsledky zápasů byly nakloněny v její prospěch. O druhé místo bojovala dvě děvčata. Karolína Kvasničková z Jiskry Nový Bor s Terezou Ötwösovou z TK Slovanka. Na skoré byla druhá Karolína před Terkou a ve vzájemném vyrovnaném zápase ji také porazila. Bylo to tedy spravedlivé. Ostatní soutěžící Martin Kalaška, Anička Kvasničková a Šimon Kamenec nebyli určitě jen do počtu a zahráli dobré zápasy.

Druhou skupinu jsem neměl čas tolik sledovat. Dominoval v ní Honza Ličaver před Matyášem Kunešem a Vojtou Jermanem z Jiskry Nový Bor. Kluci ve skupině byli velmi dobří. Daniela Hofrová skončila čtvrtá. Některé děti mě z této skupiny zaujaly. Například jsem si povšimnul Daniely. Toto děvčátko má v sobě spoustu energie, kterou ještě neumí plně řídit a je pořád v pohybu. Až tu svou energii usměrní, tak určitě bude mít i lepší výsledky, protože ji to tenisově docela jde. Pátý skončil Petr Kalaška a šestá byla roztomilá Elena Kunešová.

V průběhu zápasů dvouhry si mohly děti domluvit spoluhráče pro čtyřhru, která probíhala jako samostatná soutěž vyřazovacím pavoukem po skončení zápasů dvouher. Většinou se domluvily dvojice při hře ve skupině. Čtyřhra přinesla výborné zápasy. Například zápas děvčat s chlapci v semifinále tenisového pavouka. Nikola Sýkovová s Terezou Ötwösovou sehráli proti klukům Matyáši Kunešovi s Honzou Ličaverem vynikající zápas a rozhodlo jen pár míčů pro holky. Finále bylo už jasnou záležitostí Nikoly a Terezy, kteří porazili Karolínu Kvasničkovou s Danielou Hofrovou, kde je přehrály hlavně herně ve druhém setu.

Výsledky jako obvykle nebyly to nejdůležitější z turnaje. Děti se dobře pobavily, zahrály si oblíbenou hru a získaly další chuť do hraní tenisu. Nikdo neodešel s prázdnou. Všichni účastníci si odnesli věcnou i sladkou odměnu. Trochu nás mrzí, že ostatní oddíly např. v České Lípě nepošlou nějaké své děti, které nemají velkou herní zkušenost, aby si také zasoutěžily. Informace o turnajích dostávají a je škoda, že tuto příležitost nevyužijí. Děti to baví a je to určitě dobře strávené dopoledne se sportem.

Další turnaj plánujeme jako „Vánoční minitenisový“ a koná se v tělocvičně ZŠ Pátova v neděli 15.12.2019 od 9 hod. Je určen opět pro začínající a mírně pokročilé dětské tenisty a tenistky. Rádi vás na turnaji uvítáme. Tento typ turnajů budeme pořádat i nadále. Je to 7 ročník, a proto víme, že děti tento formát baví a není na ně vytvářen žádný výsledkový tlak. Jde o to si zahrát a pobavit se.

Nejsledovanější články

/tkslovankacl/index.php/en/nase-turnaje/206-cts-dorostenecky-lipa-cup-2020

ČTS – Celostátní turnaj v dorostu kategorie C - chlapci a děvčata

Tenisový oddíl TK Slovanka Česká Lípa, ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/186-nabor-mladych-tenistu-a-tenistek

Nábor mladých tenistů a tenistek

Zdravím všechny příznivce našeho klubu. ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/200-tip-na-boty-do-haly

Tip na boty do haly

Tip na nákup bot do haly. Na ...

Události týdne

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/238-prihlaska-na-listopadovy-turnaj

Přihláška na listopadový turnaj

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/237-baby-a-mini-tenis-v-srpnu

Baby a mini tenis v srpnu

Na konci srpna 2022 náš klub připravil ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/236-obrovsky-uspech-ceskolipskeho-odchovance-na-mcr-2022

Obrovský úspěch českolipského odchovance na MČR 2022

O víkendu vrcholilo Mistrovství České ...

Naši sponzoři

  • Prev

VŠEM NAŠIM SPONZORŮM DĚKUJEME ZA PODPORU.
Speciálně děkujeme za dar pohárů pro úspěšné tenisty, kteří se zúčastnili námi pořadaných turnajů firmě Crystalex. 


Pokud se chcete něco dozvědět o některém z našich sponzorů, tak stačí rozkliknout logo sponzora a zobrazí se o něm informace.