>

Na letošní zimu přichystal oddíl TK Slovanka Česká Lípa, v rámci sedmého ročníku turnajů v minitenisu dětí, další turnaj pro začínající a mírně pokročilé děti v tenise. Turnaj se v předvánočním čase odehrál v sobotu 15.prosince 2019 pod názvem „Vánoční pohár“ v tělocvičně ZŠ Pátova v České Lípě na třech připravených hřištích pro minitenis.

 

výsledky z turnaje fotogalerie z turnaje
ikona2 pdf ikona foto

Pozváni byli malí tenisté z našeho oddílu i dalších spřátelených oddílů. Přijeli soutěžící z TJ Jiskra Nový Bor a z Tenisového klubu Doksy. Mladí hráči z ostatních oddílů např. České Lípy zatím na naše aktivity nezareagovali.

V tomto zimním období byl tento turnaj třetí v pořadí. Připravili jsme malou novinku pro přihlašování. Soutěžící se mohli přihlásit přes webový formulář internetových stránek klubu. Sami přihlášení viděli, kdo se turnaje zúčastní a pořadatel měl informace o přihlášených do turnaje. Tento způsob se osvědčil a budeme ho i nadále používat.

Účastníků bylo nakonec 17 a turnaj mohl mít rozumnou délku trvání a děti s rodiči si mohli odpoledne udělat další program. Někteří už se zúčastnili našich předchozích turnajů a byli jsme rádi za nováčky. Turnaje nováčci vždy velmi oživí. Děti byly rozděleny do dvou kategorií na základě věku a tenisových zkušeností. Každá kategorie měla dvě skupiny, kde účastníci bojovali o umístění a turnaj potom pokračoval tenisovým vyřazovacím pavoukem.

Ve skupině A starších dětí byl nejúspěšnější Petr Ficaj, který všechna svá utkání vyhrál. Druhý byl neregistrovaný nováček (fotbalista) Šimon Matys. Třetí se umístila Tereza Ötwösová a čtvrtý byl Petr Ficaj (oba z TK Slovanka). Ve Skupině B kralovala vítězka předchozích turnajů Nikol Sýkorová z TK Slovanka, která musela velmi bojovat s druhou Lillian Samkovou z TJ Jiskra Nový Bor. Třetí byla Zuzana Ficajová z TK Slovanka a čtvrtý byl Kuba Masařík z TJ Jiskra Nový Bor.

Další souboje ve skupinách mladších dětí byly také velmi zajímavé. Ve skupině C se umístila na prvním místě Anna Matysová TJ Jiskra Nový Bor. Druhý byl Šimon Kamenec, třetí Vojta Jerman, čtvrtá Kristýna Synková (všichni z TJ Jiskra Nový Bor). Poslední místo obsadila nejmladší účastnice pětiletá Elenna Kunešová. Skupina D byla jenom pánská. Vyhrál ji Matyáš Kuneš z TK Slovanka před Hynkem Vítkem z TK Doksy. Petr Kotaška z TK Slovanka byl třetí a čtvrtý skončil Josef Lainer z TJ Jiskra Nový Bor.

Děti si během skupin domluvili své partnery pro čtyřhru, která se měla hrát tradičně po dohrání dvouher. Skupina starších respektive mladších dětí měla každá svého vyřazovacího pavouka. Tam byly děti nasazeny podle pořadí ve skupinách. Každý pavouk měl své konečné pořadí v turnaji.

Ve skupině větších dětí bojovalo o vítězství 8 soutěžících. Noví účastníci trochu zamíchali pořadím ve srovnání s výsledky předchozích turnajů a byli oživením. Mě osobně zaujal zápas, který jsem soudcoval, mezi Petrem Ficajem a Zuzkou Ficajovou. Tento sourozenecký souboj měl opravdu náboj. Nebyl jen tenisový, ale i emotivní. Velké herní zlepšení zaznamenala Lillian Samková z TJ Jiskra Nový Bor, která skončila ve finále druhá. Herně „zatápěla“ favoritce Nikol Sýkorové z TK Slovanka, která musela zapojit všechny své dovednosti, aby finále vyhrála. Souboj o třetí místo vyhrála Zuzka Ficajová z TK Slovanka nad Kubou Masaříkem z TJ Jiskra Nový Bor.

Skupina menších dětí hrála ještě předkolo, protože účastníků bylo devět. Děti zde svedly zajímavé souboje a většinou byly vyrovnané. V pavouku byly vidět zápasy na tři sety. Do finále se dostala Anna Matysová ze TJ Jiskra Nový Bor, která prohrála ve třech setech o jediný bod finále s Vojtou Jermanem z TJ Jiskra Nový Bor. V souboji poražených semifinalistů vyhrál Hynek Vítek z TJ Doksy a získal 3. místo. Nad Pepou Leinerem z TJ Jiskra Nový Bor.

Po dvouhrách se nalosoval pavouk čtyřher a děti se svými domluvenými partnery sehrály zajímavé souboje v této disciplíně. Turnaj měl své favoritky, vítězky předchozích dvou turnajů, ale zlepšené tenisové výkony ostatních hráčů slibovaly, že si budou muset vítězství zasloužit. Pouze dobrý výkon a přemýšlení o své hře rozhodl velmi zajímavé finále hrané na tři sety. Do finále se dostali Kuba Masařík se Šimonem Matysem a hráli proti favoritkám Nikol Sýkorové s Terezou Ötwösovou. Kluci děvčata překvapili v prvním setu svojí taktikou. Chodili často na síť, zakončovali dobrými voleji a děvčata nenašla recept na jejich hru a prohráli první set. Vypadalo to, že si chlapci svojí taktikou vytvořili jasnou výhodu. Při změně stran po setu bylo vidět, že si děvčata domlouvala novou taktiku, jak hrát a něco na nepříjemnou hru kluků vymyslet. Povedlo se. Dobře technicky vybavená Nikol začala více „úřadovat“ na síti a znervózňovala tím soupeře. Tereza při nabíhání soupeře na síť dobře reagovala prohozy hlavně křížem, aby to měl hráč na voleji na dlouhou ruku a to rozhodlo. Druhý set vyhrála děvčata těsně v koncovce o dva body. Ve třetím setu se hra chlapců trochu rozsypala. Začali hodně chybovat a děvčata toho využila a vyhrála turnaj ve čtyřhře.

Musím říci, že tento turnaj předčil svojí herní kvalitou a výkony účastníků oba předchozí. Velmi se mi líbilo, že většina hráčů a hráček posunuli své výkony nahoru a někteří dokonce o třídu. Děti teď ve svých oddílech pravidelně trénují a zkušenost i z našich turnajů se na jejich výkonu pozitivně projevuje. Další turnaj, který bude mít tento formát, uspořádáme až v novém roce. Přejeme všem tenistům, tenistkám a jejich rodičům, aby si dobře přes Vánoce odpočinuli, a budeme se na všechny po prázdninách těšit.

Nejsledovanější články

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/186-nabor-mladych-tenistu-a-tenistek

Nábor mladých tenistů a tenistek

Zdravím všechny příznivce našeho klubu. ...

/tkslovankacl/index.php/en/nase-turnaje/185-podzimni-pohar-v-minitenise

Podzimní pohár v mini tenise

V neděli 20.10.2019 byl zahájen ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/200-tip-na-boty-do-haly

Tip na boty do haly

Tip na nákup bot do haly. Na ...

Události týdne

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/215-treninky-2020-podzim

Tréninky 2020 - podzim

Plánované tréninky od září jsou ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/214-souteze-deti-zahajeny-informace

Soutěže dětí zahájeny - informace

Zdravím rodiče hráčů. Tímto dostávají ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/212-pravidla-chovani-v-arealu-tc-hornets-v-dobe-nouzoveho-stavu

Pravidla chování v areálu TC Hornets v době nouzového stavu

Pro sportování v našem tenisovém areálu ...

Naši sponzoři

  • Prev

VŠEM NAŠIM SPONZORŮM DĚKUJEME ZA PODPORU.


Pokud se chcete něco dozvědět o některém z našich sponzorů, tak stačí rozkliknout logo sponzora a zobrazí se o něm informace.