>

Na první prosincový víkend byl vyhlášen dorostenecký tenisový turnaj registrovaných tenistů s celostátní působností pro kategorie chlapců a děvčat. Turnaj s názvem Vánoční pohár se měl konat od soboty 7.12. do pondělka 9.12.2019 v tenisové hale u Ploučnice, kterou spravuje příspěvková organizace Sport Česká Lípa. Turnaj vznikl z iniciativy tenisového oddílu TK Slovanka Česká Lípa, z.s.

 ikona2 pdf  ikona2 pdf  ikona2 pdf ikona foto
 výsledky Singl výsledky Debl Soutěžní listina fotky z turnaje

 

Byla to příležitost i pro naše mladé hráče a hráčky z České Lípy a okolí. Získali by nové zkušenosti v konkurenci s jinými hráči republiky a potřebné „jednodušší“ body do žebříčku. Nemuseli tedy nikam jezdit po daleko a dobrý turnaj měli doma. V našem městě působí tři tenisové oddíly, což není málo, tak jsem předpokládal, že budou za tuto akci rádi. Byli jsme zklamáni, že se přihlásilo málo chlapců a jejich vyhlášená soutěž se musela zrušit. Turnaj o Vánoční pohár se odehrál jen v kategorii dorostenek..

Do turnaje se přihlásilo 15 mladých dívek z různých oddílů České republiky, samozřejmě těch, které mají k našemu kraji nějaký vztah nebo jsou v dobré dojezdové vzdálenosti. Sluší se vyjmenovat oddíly, které vyslaly své mladé dívčí naděje do našeho turnaje.

Byly to reprezentantky těchto oddílů:   TK LTC Děčín, Severočeská tenisová o.s. Most (oba týmy vyslaly po 2 hráčkách). LTC Litvínov, TK Mnichovo Hradiště, Wilson Tenis Centrum Praha-východ, TK Frýdlant v Čechách, LTC Mladá Boleslav o.s., TK Olymp Praha, Slavoj Litoměřice, TJ Sokol Ústí nad Labem (všechny týmy vyslali po 1 hráčce). Za domácí oddíl SK Matchball Česká Lípa vyslal 2 hráčky a pořádající TK Slovanka Česká Lípa poslal do bojů 1 hráčku.

Tenisové souboje probíhaly ve dvou dnech – sobotu a neděli pouze v kategorii dorostenek. Naplánovány byly dvouhry a čtyřhry. Obě soutěže byly hrány tenisovým pavoukem.

V pavouku dvouhry naše mladé českolipské naděje Anna Černá a Klára JelínkováSK Matchball vypadly v 1.kole, i když Klára až v třísetové bitvě. Také hráčka Nikol Sýkorová z pořádajícího týmu neuspěla v 1.kole.

Bylo tedy jasné, že si poháry odvezou přespolní hráčky. Do semifinále se probojovaly Kedlesová Nikola (TK LTC Děčín) a Šárová Lucie (Wilson Tenis Centrum Praha-východ). Druhou semifinálovou dvojici utvořila Jessica Kabelková (Slavoj Litoměřice) a Michaela Džurňáková (LTC Litvínov).

Finále hrály asi dvě výkonnostně nejlepší hráčky - Lucie Šárová, která postoupila po skreči soupeřky a o rok mladší Michaela Džurňáková. Tento zápas jsem měl možnost vidět na vlastní oči. První set byl herně velmi vyrovnaný s oboustrannými tvrdými topspinovými výměnami. Byla vidět kvalitní celodvorcová hra. Obě hráčky velmi málo chybovaly, dobře servírovaly a prokázali, že umí hrát agresívní topspiny a případně si počkat na kratší úder soupeřky. Zakončení pak proběhlo plošším tvrdým úderem nebo hrou u sítě volejem. Opravdu to byl vydařený set, kdy Lucie byla o trochu trpělivější a v rozhodujících chvílích jednotlivých gamů si vedla lépe.

I když první set dopadl 6:2 pro Lucku, tak obraz hry jednoznačně nevypadal. Michaela se po prohraném setu převlékla, ale na dobrý výkon z prvního setu nenavázala. Mladší Lucka dominovala a Míša si zápas asi prohrála ve své hlavě. Druhý set skončil stejným výsledkem jako první, ale trval o polovinu méně. Hezkou finálovou bitvu tedy vyhrála Lucie Šárová z Wilson Tenis Centra Praha-východ a druhá skončila Michaela Džurňáková z LTC Litvínov. Děvčata si odvezla poháry a ceny.

Tenisovou čtyřhru si zahrálo 6 deblových dvojic. Finalistky dvouher, které hrály spolu Šárová-Džurňáková vyřadily českolipskou dvojici Černou s Jelínkovou v semifinále. Druhé semifinále obstaraly Kabelková z Litoměřic spolu s Kedlesovou z Děčína, které porazili Horáčkovou z Olympu s Kredbovou z Mnichova Hradiště. Finále ovládly finalistky Šárová-Džurňáková, které porazili 6:4 6:2 Kabelkovou s Kedlesovou.

Turnaj měl velmi dobrou úroveň herní i organizační. Českolipské hráčky si mohly vyzkoušet, jak jsou na tom se svým tenisem v konfrontaci s jinými oddíly. V ohlasech rodičů, které doprovázeli své mladé naděje, jsem zaznamenal pozitivní ohlasy a někteří říkali, že by rádi přijeli na další námi pořádaný turnaj. Líbilo se i prostředí našeho tenisového stadionu. Nás mrzí pouze malý zájem ze strany mladých chlapců o turnaje v domácím prostředí. Celkově byli organizátoři turnaje s průběhem spokojeni.

Za diváka a fanouška českolipských tenistů
René Ötwös

Nejsledovanější články

/tkslovankacl/index.php/en/nase-turnaje/206-cts-dorostenecky-lipa-cup-2020

ČTS – Celostátní turnaj v dorostu kategorie C - chlapci a děvčata

Tenisový oddíl TK Slovanka Česká Lípa, ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/186-nabor-mladych-tenistu-a-tenistek

Nábor mladých tenistů a tenistek

Zdravím všechny příznivce našeho klubu. ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/200-tip-na-boty-do-haly

Tip na boty do haly

Tip na nákup bot do haly. Na ...

Události týdne

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/238-prihlaska-na-listopadovy-turnaj

Přihláška na listopadový turnaj

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/237-baby-a-mini-tenis-v-srpnu

Baby a mini tenis v srpnu

Na konci srpna 2022 náš klub připravil ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/236-obrovsky-uspech-ceskolipskeho-odchovance-na-mcr-2022

Obrovský úspěch českolipského odchovance na MČR 2022

O víkendu vrcholilo Mistrovství České ...

Naši sponzoři

  • Prev

VŠEM NAŠIM SPONZORŮM DĚKUJEME ZA PODPORU.
Speciálně děkujeme za dar pohárů pro úspěšné tenisty, kteří se zúčastnili námi pořadaných turnajů firmě Crystalex. 


Pokud se chcete něco dozvědět o některém z našich sponzorů, tak stačí rozkliknout logo sponzora a zobrazí se o něm informace.