>

I v lednovém zimním čase jsme nezapomněli na děti. Náš oddíl - TK Slovanka Česká Lípa -zorganizoval turnaj v mini tenise pro začínající a mírně pokročilé malé tenisty a tenistky. Sedmý ročník těchto turnajů byl směrován opět na nedělní dopoledne 19.1.2020 do tělocvičny ZŠ Pátova, kde si děti vyzkoušeli tenisové zápasy na třech hřištích pro mini tenis.

ikona2 pdf   ikona foto
 výsledky z turnaje   fotky z turnaje

                Do soutěže se přihlásilo 12 dětí a zúčastnilo se 11 soutěžících, protože jedno nadějné děvče z TJ Jiskra Nový Bor onemocnělo. Soutěže se zúčastnili účastníci ze dvou tenisových oddílů. Domácího TK Slovanka Česká Lípa a Jiskry Nový Bor a jeden neregistrovaný účastník. Je velká škoda, že ostatní oddíly své malé děti do tohoto typu turnajů nevysílají, protože v těchto turnajích není tlak na výsledek. Je to takový předstupeň pro „ostré turnaje“. Děti si mohou vyzkoušet, jaký mají mít přístup k soutěžním turnajům, naučí se unášet porážky a trenéři si mohou vyzkoušet, jestli je jejich svěřenec už vhodný pro nasazení do registrovaných soutěží. TJ Jiskra Nový Bor nám své svěřence na turnaje posílá a zúčastňuje se i jeden hráč z tenisového oddílu Doksy. V České Lípě máme ještě další dva tenisové oddíly a zatím se, dle mých informací, nikdo z těchto oddílů nezúčastnil tohoto typu turnajů, který mají navíc v místě. Asi na to mají jiný pohled.

                Účastníci turnaje byli rozděleni do dvou výkonnostních skupin, kde si to rozdali každý s každým. Jedna skupina byla po 7 soutěžících a druhá měla 4 soutěžící. V menší skupině hráli soutěžící stejným systémem „každý s každým“ ale dvakrát, tak měli děti možnost zahrát si odvetu za prohraný zápas.

                V první skupině vyhrál fyzicky i technicky dobře připravený Petr Ficaj z TK Slovanka. Tereza Ötwösová ze stejného oddílu byla na skoré druhá před nadějným tenistou Šimonem Matysem. Čtvrtá, Zuzana Ficajová z TK Slovanka, odehrála několik velmi kvalitních zápasů, které jsem viděl a určitě si své místo zasloužila. Páté místo získala o dva roky mladší Anička Matysová z TJ Jiskra Nový Bor, která hraje také velmi dobře a svojí hrou byla podobná své soupeřce Zuzce. Obě hráčky měly dobré nasazení v zápasech a slušně zvládnutou základní tenisovou techniku. Martin Kotaška z TK Slovanka skončil na šestém místě. K tenisu se vrátil trochu v pozdějším věku, ale to vůbec nevadí. Pravidelně trénuje a zúčastňuje se těchto turnajů, což je na jeho hře vidět. Určitě je na dobré cestě a je levák – pro tenis skvělý předpoklad. Ani poslední hráč ve skupině Šimon Kamenec z TJ Jiskra není vůbec špatný tenista. Na našich turnajích určitě získal nějaké zkušenosti a věřím, že půjde rychle výkonnostně nahoru, protože sportovec to je.

                Druhá skupina byla soubojem trochu méně zkušených a mladších dětí. Čtvrtá nejmladší účastnice pětiletá Ellenka Kunešová z TK Slovanka si už dokáže zahrát hezké zápasy, které sice nebývají vítězné, ale soupeři si s ní dobře zahrají a musí se mít na pozoru. Na třetím místě skončil Petr Kotaška z TK Slovanka, který hrál herně vyrovnané zápasy se svými soupeři. Na druhém místě byl sympatický klučina z TJ Jiskra Nový Bor Pepík Lainer. Pepík si dokáže získat sympatie, nebojí se mluvit otevřeně s dospělými a hezky prožívá své zápasy. Zvítězil Matyáš Kuneš z TK Slovanka a to velmi zaslouženě. Umí nejenom dobře hrát, je při hře pečlivý a jde si cílevědomě za výsledkem.

                Samozřejmě jsme nezapomněli na čtyřhry. Soutěžících bylo tentokrát méně, tak se utvořily jen čtyři páry. Vyhráli fyzicky dobře připravení Petr Ficaj se Šimonem Matysem. Druhá byla děvčata Terezka Ötwösová se Zuzkou Ficajovou. Třetí byla Anička Matysová se Šimonem Kamencem a čtvrtí sourozenci Martin a Petr Kotaškovi.

                 Turnaj hodnotím jako povedený a pro mnohé děti jako přínosný. Co mě zaujalo? Z tenisového hlediska opětovné zlepšení hráčů, které na turnajích vídávám. Pro mě největší výkonnostní nárůst zaznamenala asi Zuzka Ficajová a Anička Matysová. Obě děvčata udělala v zápasech velký pokrok. Chtělo by to, aby svou výkonnost dokázali udržet ve všech zápasech. Také mojí Terezce Ötwösové tréninky prospívají a dokáže trénink prodat v zápasech. Je zajímavé, že se ujala taktika chození si na síť pro voleje a vítězné míče. Když se najde dobrá tenisová zbraň, tak ji soutěžící využívají. Na každou zbraň je však protizbraň – dobrý prohoz. To začaly úspěšně používat hlavně děvčata. Hra se stala novými taktikami zajímavější. Zaujalo mě také rozdíl v tenisovém myšlení chlapců a děvčat při zápasech. Chlapci se snaží prosadit hlavně silou a rychlostí a děvčata se snaží více přemýšlet jak na to vyzrát jinak. To je dané od přírody a nikdo to nemůže změnit.

                Další turnaj tohoto typu připravujeme opět na neděli 16.2.2020 a je tu opět příležitost pro všechny děti si dobře zahrát a něco si odnést. Děti se mohou přihlásit na stránkách našeho oddílu TK Slovanka Česká Lípa - http://tenisslovanka.cz/tkslovankacl  - přes webový formulář. Naším cílem je přitáhnout k tomuto sportu co nejvíce dětí, aby si našly dobrý sport pro život a aktivně využívat svůj volný čas.

sepsal - René Ötwös (TC Hornets, Slovanka, Česká Lípa)
Jitka Goldbrichtová – TK Slovanka Česká Lípa - pořadatel

Nejsledovanější články

/tkslovankacl/index.php/en/nase-turnaje/206-cts-dorostenecky-lipa-cup-2020

ČTS – Celostátní turnaj v dorostu kategorie C - chlapci a děvčata

Tenisový oddíl TK Slovanka Česká Lípa, ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/186-nabor-mladych-tenistu-a-tenistek

Nábor mladých tenistů a tenistek

Zdravím všechny příznivce našeho klubu. ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/200-tip-na-boty-do-haly

Tip na boty do haly

Tip na nákup bot do haly. Na ...

Události týdne

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/238-prihlaska-na-listopadovy-turnaj

Přihláška na listopadový turnaj

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/237-baby-a-mini-tenis-v-srpnu

Baby a mini tenis v srpnu

Na konci srpna 2022 náš klub připravil ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/236-obrovsky-uspech-ceskolipskeho-odchovance-na-mcr-2022

Obrovský úspěch českolipského odchovance na MČR 2022

O víkendu vrcholilo Mistrovství České ...

Naši sponzoři

  • Prev

VŠEM NAŠIM SPONZORŮM DĚKUJEME ZA PODPORU.
Speciálně děkujeme za dar pohárů pro úspěšné tenisty, kteří se zúčastnili námi pořadaných turnajů firmě Crystalex. 


Pokud se chcete něco dozvědět o některém z našich sponzorů, tak stačí rozkliknout logo sponzora a zobrazí se o něm informace.