>

Česká Lípa uvítala asi dosud nejvýznamnější tenisovou akci z hlediska obsazení v historii českolipského tenisu. V tenisové hale u Ploučnice uspořádal oddíl tenisu TK Slovanka Česká Lípa turnaj dospělých hráčů kategorie B s celorepublikovým rozsahem a turnaj byl rozvržen do 3 dnů – 11. až 13.1.2020. Byla tu i příležitost pro místní registrované tenisty, aby se této akce zúčastnili.

výsledky z turnaje fotogalerie z turnaje
ikona2 pdf ikona foto

 

 

Do turnaje se přihlásilo 31 tenistů z různých klubů republiky. Většinou se přihlásili mladí hráči ročníky 2000-2002, ale byli zde i starší tenisté. Sluší se vyjmenovat kluby, které vyslaly na turnaj své hráče:

Severočeská tenisová o.s. (Most 5 hráčů),  TK Neridé – (3 hráči), TK Olymp Praha (2 hráči), TCEN Hrádek nad Nisou – (2 hráči), SK Matchball Česká Lípa - (2 hráči), TK LTC Děčín - (2 hráči), TKX Tennis Team Krupka z.s. (2hráči), TK SLOVANKA Č. Lípa, I.ČLTK Praha, TJ Jiskra Třeboň, z.s., LTC Mladá Boleslav o.s., TK ZVVZ Milevsko, TK Start Praha-Topolka, TC Hořice, TK Dolní Dobrouč, Sokol Petrovice, LTK Liberec, Slavoj Český Brod, TK Frýdlant v Čechách, TC VŠ Praha, LTC Houštka, TK AGROFERT Prostějov.

obr0029

                Největším favoritem, který na turnaji splnil svoji roli byl bývalý odchovanec TK Slovanka Matyáš Černý z České Lípy v současné době hrající za Severočeskou tenisovou Most. Matyáš je v současné době na 51 místě v celostátním žebříčku. Další zajímavý účastník turnaje byl nezdolný veterán Lukáš Vojtěchovský, který prošel českolipským tenisem a oddílem v Doksech. Je to hráč, který je v současné době na 64 místě žebříčku. Rád bych zmínil místní účastníky z oddílů České Lípy. Pořádající oddíl TK Slovanka Česká Lípa reprezentoval Jakub Hájek. SK Matchball Česká Lípa zastupovali dva hráči – Jiří Kolář a Michal Makovíny. Zajímavostí bylo, že známé jméno reprezentoval vnuk bývalého dlouhodobého kapitána našeho daviscupového družstva Antonín Bolardt z TK Agrofert Prostějov, který hrál pouze čtyřhru. Kniha jeho dědečka „Tenis od kapitánského stolku“ jedna z mých oblíbených v dětském věku a mám ji dodnes. Nejmladším hráčem byl v turnaji reprezentant TK Frýdlant v Čechách (ročník 2004).

                Turnaj se hrál tenisovým pavoukem ve dvouhrách a čtyřhrách. Prvním kolem prošli naši hráči – Jiří Kolář (vyřadil Jakuba Hájka z TK Slovanka). Veterán Lukáš Vojtěchovský, který hraje za LTK Liberec, ale považujeme ho za místního, prošel až do čtvrtfinále, kde zápas skrečoval. Lukáš prošel mezi poslední čtyři dvojice i ve čtyřhře, kdy hrál s Richardem Pavlůvem z LTC Houštka. Nejúspěšnějším hráčem byl, jak jsem již uvedl, místní odchovanec TK Slovanka a hráč Severočeské tenisové Most Matyáš Černý. Dostal se do finále dvouhry i čtyřhry.

obr0030

Oba finálové zápasy se odehrály v pondělí 13. ledna. Finále dvouhry jsem měl tu čest sledovat. Matyáš Černý   (r.2001) měl zdatného soupeře Jana Semeráka (r.2001) ze Slavoje Český Brod, a který je jen pár míst v celostátním žebříčku pod ním. Matyáš musel hrát 3 sety s nebezpečným levákem a jejich výměny byly opravdu parádní. Oba finalisti ukázali, že nemají žádnou tenisovou slabinu. V zápase rozhodovaly maličkosti. Myslím, že Honza Semerák nedostatečně využíval výhodu leváckého servisu a trochu více chyboval, když mu Matyáš více začal hrát topspinové údery. Matyáš Černý vyhrál finále 6:4 2:6 6:4 a zápas určitě uspokojil přihlížející diváky.

Finále čtyřhry bylo výsledkově jednoznačnější. Matyáš Černý s Jaroslavem Vondráškem (r.1996) z TKX Tennis Team Krupka porazili 6:2 6:0 dvojici ze známého klubu TK Neridé Adam Januška (r.2000) – Štěpán Pecák (r.2000) .

Pro fanoušky tenisu jsou celkové výsledky na tomto odkaze u Českého tenisového svazu: http://www.cztenis.cz/turnaj/106107/sezona/Z1920/vysledky

obr0028

Turnaj se nám, myslím, vydařil po herní i organizátorské stránce. Musím se zmínit ještě o vítězi Matyáši Černém, který ukázal, kam se herně posunul. Je ročník 2001 a vyrostl z něj sympatický mladý muž, výborný tenista a osobnost hodná následování. Pro posun do špičky ve svém sportu je potřeba mít splněno několik podmínek. Bez trenérského a rodinného zázemí se to neobejde. U Matyáše vidím jednu vlastnost, která mu v posunu pomohla. Je to velké zapálení pro tenis od útlého věku. Znám ho už jako malého chlapce a často jsem ho vídával trénovat na zdi a vím, že dával svému sportu mnoho času. Byl vždy velmi soutěživý, ale zároveň skromný. Věřím, že ještě něco v tenisu dokáže. Zmiňuji se o něm hlavně proto, že může být vzorem pro naše mladé českolipské tenisty. Je důkazem, že i v našich podmínkách lze dosáhnout dobrých výsledků.

Všem zúčastněným tenistům náš oddíl děkuje za účast a předvedení hezkých výkonů. Trochu nás mrzelo, že se v nabitém programu paní starostky nenašel prostor pro její návštěvu a gratulaci vítězům. Snad se to povede na dalším turnaji dospělých nebo dorostenců.

zapsal - René Ötwös (TC Hornets, Slovanka, Česká Lípa)
Jitka Goldbrichtová – TK Slovanka Česká Lípa - pořadatel

Nejsledovanější články

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/186-nabor-mladych-tenistu-a-tenistek

Nábor mladých tenistů a tenistek

Zdravím všechny příznivce našeho klubu. ...

/tkslovankacl/index.php/en/nase-turnaje/185-podzimni-pohar-v-minitenise

Podzimní pohár v mini tenise

V neděli 20.10.2019 byl zahájen ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/200-tip-na-boty-do-haly

Tip na boty do haly

Tip na nákup bot do haly. Na ...

Události týdne

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/217-pozvanka-na-vanocni-turnaj-v-minitenise-2020

Pozvánka na Vánoční turnaj v minitenise 2020

Připravujeme další ze série turnajů pro ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/216-neuskutecnene-turnaje

Neuskutečněné turnaje

V měsíci říjnu a listopadu jsem pro vás ...

/tkslovankacl/index.php/en/klub-info/215-treninky-2020-podzim

Tréninky 2020 - podzim

Plánované tréninky od září jsou ...

Naši sponzoři

  • Prev

VŠEM NAŠIM SPONZORŮM DĚKUJEME ZA PODPORU.


Pokud se chcete něco dozvědět o některém z našich sponzorů, tak stačí rozkliknout logo sponzora a zobrazí se o něm informace.